های هالیوودی را خنثی کرد ..................................................................
تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. فرهنگی. سینما.هالیوود.یغماییان. " نادر یغماییان " تهیه کننده آثار انیمیشن گفت : با تولید آثار برگفته از فرهنک کهن ایرانی می توان آثار فیلم های هالیوودی را خنثی کرد.
وی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرناافزود:تولید و نمایش فیلم 300 محصول فعالیت دولت هایی است که با نظام جمهوری اسلامی مشکل دارند و تلاش می کنند با استفاده از قدرت رسانه ای اهداف خودشان را شکل دهند.
تهیه کننده فیلم انیمیشن" جمشید وخورشید"در نشستی به مناسبت آماده شدن این فیلم - افزود :هالیوود همواره تلاش کرده است قهرمان های دروغین خود را از طریق آثار سینمایی و انیمیشن به دنیا صادر کند.
وی گفت : فیلم -300 اسکندر و آثاری از این مضامین برای تخریب واقعیت های تاریخی و فرهنگی ملت صلح دوست ایران ساخته می شوند وتلاش دارند در راستای تبلیغات دروغین علیه ما افکار عمومی را مورد تاثیر قرار دهند.
وی تاکید کرد :امروز شخصیت های انیمیشن آمریکا - ژاپن وچندین کشور دیگر سالهاست که در تلویزیون و ویدیوهای خانه های ما به نمایش در می آید و باید با تولید آثار ایرانی تاثیر این قهرمان پروری های غیر واقعی را خنثی کرد.
" بهروز یغماییان " کارگردان فیلم " جمشید و خورشید "نیز گفت : تولیدفیلم های انیمیشن یا آثاری که از تکنیک های کامپیوتری بهره می برند-هزینه کمتری دارد اما هالیوود با توجه به تاثیر این گونه آثار که مخاطبان زیادی دارد -سعی در تخریب فرهنک و تاریخ ملت بزرک ایران دارد.
وی افزود :انیمیشن فیلم 300 قطعا بی هدف نیست زیرا این گونه فیلم ها فرصت مناسبی برای تهاجم به تاریخ و فرهنک کهن ما محسوب می شود.
وی افزود :وجود لوح کورش یا شعر سعدی در سر در سازمان ملل فرهنک صلح طلبی ایرانیان را در جهان به نمایش می گذارد اما هالیوود تلاش دارد با تولید فیلم های غیر واقعی فرهنک ما را مخدوش کند.
" فریدون فرهودی " فیلمنامه نویس فیلم" جمشید وخورشید "گفت : در سینمای هالیوود همواره تلاش شده است که با خلق ونمایش قهرمانان مختلف ازتارزان گرفته تا- 300 واقعیت را به نفع خودشان جلوه دهند.
وی افزود :خارجی ها حتی در نمایش آثار ایرانی و حضور ما درجشنواره ها نیزفیلم هایی را انتخاب می کنند که نگاهی منتقدانه به مسائل داخلی داشته باشد -به همین دلیل آثار دفاع مقدس را مورد بی توجهی قرار می دهند.
فراهنک1888/1927 شماره 284 ساعت 19:15 تمام انتهای پیام 19-15-11.C25