۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4991038
T T
۰ نفر
................................................... تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 سیاسی. خارجی. عراق. حمله. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد که در یک یورش نیروهای پلیس عراق در محله ای در بغداد دست کم یک فلسطینی کشته و حدود 50 نفر دیگر دستگیر شدند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو" - ران ردموند "سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران با اعلام خبر این حمله- اظهار داشت : قربانی این یورش - یک نگهبان مسجد بود که در عملیات نیروهای پلیس عراق در یک محله فلسطینی نشین در پایتخت عراق کشته شد.
وی افزود :درگیری ها زمانی اوج گرفت که فلسطینی های ساکن محله سعی کردند از حضور پلیس جلوگیری به عمل آورند .در این حادثه 51 - نفر دستگیر اما همگی آنان بعدا آزاد شدند.
ردموند همچنین گفت که فلسطینیان از اینکه از سوی نیروهای پلیس حمایت نمی شوند -ناراضی هستند.
به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل - حدود 15 هزار فلسطینی در عراق زندگی می کنند که اغلب آنان در بغداد حضور دارند.
این درحالی است که در زمان حکمرانی" صدام حسین " رئیس جمهوری اعدام شده عراق - بیش از 30 فلسطینی در این کشور زندگی می کردند.
در همین حال - یک مقام آگاه امنیتی اعلام کرد :افراد مسلح سه خمپاره به سوی مسجد" الخلانی " در منطقه" زعفرانیه " در جنوب بغداد شلیک کردند که دو نفر دیگر در این حمله خمپاره ای مجروح شدند.
مترجمام/ شبک/2300/1562 شماره 298 ساعت 20:24 تمام انتهای پیام 20-24-11.C25