۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4991015
T T
۰ نفر
.......................................................... تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. آلمان. تروریستی. پلیس جنایی آلمان روز جمعه اعلام کرد که خطرات حملات تروریستی در این کشور از زمان پخش نوارهای ویدئویی توسط گروه های اسلامی علیه آلمان افزایش یافته - اما دلیلی برای بالارفتن سطح تدابیر امنیتی وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین" - یورک زیک " رئیس پلیس جنایی آلمان در کنفرانس خبری سالانه خود گفت : جای نگرانی وجود ندارد -نوارهای ویدئویی ارزش این را ندارد که سطح خطر در آلمان بالا برود.
وی افزود :خطر حملات تروریستی در واقع افزایش یافته - اما همچنان مبهم باقی مانده است و این سطح خطر با وضعیت مشابه در آمریکا -اسرائیل یا انگلستان قابل قیاس نیست. براساس نوار ویدئویی که بر روی یک پایگاه اینترنتی به نمایش درآمد- مستقیما آلمان و اتریش تهدید شدند اگر نیروهای خود را از افغانستان خارج نکنند -به آنها حمله خواهد شد.
این درحالی است که ربایندگان یک زن و مرد آلمانی در عراق از طریق یک نوار ویدئویی تهدید کردند چنانچه آلمان ظرف 10 روز نیروهای ارتش خود را از افغانستان خارج نکند -این دو شهروند آلمانی را به قتل خواهند رساند.
بنابر اعلام رسانه های آلمان - در نوار ویدئویی منشتر شده - یک زن آلمانی گروگان از دولت این کشور درخواست کرده است به خواسته ربایندگان عمل کند.
درحالیکه یک زن 60 ساله آلمانی و پسرش از ماه گذشته( فوریه ) در عراق مفقود شده اند -دولت آلمان تاکنون از اعلام هویت این گروگان ها خودداری کرده است. وزارت امور خارجه آلمان نیز چندین بار اعلام کرده که یک ستاد بحران بطور مستمر برای آزادی این دو گروگان و بازگشت آنها به وطن فعالیت می کند.
آلمان که فرماندهی نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو )در شمال افغانستان را برعهده دارد 2 -هزار و 949 سرباز در چارچوب نیروهای ایساف در این کشور مستقر کرده است. مترجمام/ شبک1512 /2300/ شماره 309 ساعت 21:44 تمام انتهای پیام 21-44-41.C25