۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4991008
T T
۰ نفر
...............................................
توکیو -خبرگزاری جمهری اسلامی25/12/85 خارجی. ژاپن. عراق. سیاسی. وزارت امور خارجه ژاپن روز جمعه اعلام کرد :طارق هاشمی معاون نخست وزیر عراق به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات ارشد ژاپنی به زودی از ژاپن دیدار می کند.
به گزارش خبرگزاری کیودو -هاشمی که از روز چهارشنبه هفته جاری سفر چهار روزه خود به ژاپن را آغاز می کند -قرار است با شینزو آبه نخست وزیر این کشور دیدار و در مورد مسایل مورد علاقه دو کشور گفت وگو و تبادل نظر کند.
وزارت امور خارجه ژاپن همچنین اعلام کرد که در جریان سفر هاشمی به ژاپن قرار است سمینار ی با عنوان" آشتی برای مردم عراق " را در 25 مارس برگزار کند.
این گزارش می افزاید :در این سمینار جمعی از نمایندگان مجلس عراق و اندیشمندان بخش های مختلف مذهبی عراق حضور خواهند داشت و با متخصصان ژاپنی در خصوص مسایل مختلف در این کشور گفت وگو و تبادل نظر می کنند.
به گزارش ایرنا به نقل از کیودو -قرار است نوری المالکی نخست وزیر عراق نیز در اوایل ماه آینده میلادی( آوریل ) ضمن سفر به ژاپن و دیدار با شینزو آبه نخست وزیر این کشور -در خصوص کمک های اقتصادی ژاپن به عراق و دیگر موضوعات مورد علاقه دو کشور گفت وگو و تبادل نظر کند.
آساق/2/280/1387/ شبک/ شماره 295 ساعت 20:18 تمام انتهای پیام 20-18-26.C25