۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4991005
T T
۰ نفر
........................................................ تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. سیاسی. تلفات جاده ای. میزان رشد.
وزیر کشور گفت : میزان رشد تلفات جاده ای در سال 85 نسبت به سال گذشته منفی بوده و تعداد کشته شدگان امسال نسبت به سال قبل کاهش یافته است. به گزارش روزجمعه روابط عمومی وزارت کشور -حجت الاسلام" مصطفی پورمحمدی" که برای شرکت در جلسه استانی هیات دولت - به یزد سفر کرده بود در جلسه شورای اداری یزد -افزود :خوشبختانه در سال جاری پس از 20 سال - شاهد کاهش تلفات و سوانح جاده ای بوده ایم. وزیر کشور گفت : در سال 1385 با توافقی که با شرکت بیمه صورت گرفت معادل 50 میلیارد تومان در جاده های پرخطر هزینه شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات دولت نهم در جهت تولید ثروت و تعادل در توزیع آن اشاره کرد و گفت : خوشبختانه امروزه ظرفیت های بسیار خوبی در کشور شناسایی شده و تلاش بی نظیری برای به فعلیت رساندن این ظرفیت ها در حال انجام است. پورمحمدی - گفت : میزان اعتباراتی که بانک ها در سال 85 برای اشتغال- زایی تخصیص داده اند از همه دوره های قبل از آن یعنی از ابتدای انقلاب تا سال 85 بیشتر بوده به طوری که در سال 1385 معادل هشت هزار میلیارد تومان از طرف بانک ها برای طرحهای اشتغال زایی پرداخت شده است. وی افزود :این موفقیت مرهون دیدگاه تحول خواهانه در سیستم مدیریت و ارتقای ساختار نرم افزار در مدیریت منابع است و ما به این باور رسیده ایم که با مدیریت منابع موجود کارهای بسیار بزرگی می توان انجام داد.
پور محمدی خاطرنشان کرد :دولت نهم میل وانگیزه بالایی در حل مسایل و معضلاتی دارد که برای سال ها مغفول مانده بود و توجه به اقدامات دولت نهم نیز بیانگر این موضوع است. سیام1776/1927. شماره 289 ساعت 19:54 تمام انتهای پیام 19-54-39.C25