...............................................................
عشق آباد - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. سیاسی. ترکمنستان. ایران. " قربان قلی بردی محمداف " رییس جمهوری ترکمنستان - بعد از ظهر جمعه در دیدار با" منوچهر متکی " وزیر امور خارجه کشورمان - از فناوری صلح آمیز هسته ای ایران حمایت کرد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت های هسته ای ایران مسالمت آمیز و در راستای منافع مشروع ملت ایران و اهداف مندرج در معاهدات بین المللی است - گفت : ما حقیقتا صلحآمیز بودن فناوری هسته ای ایران را دریافته ایم و از آن حمایت می کنیم. رییس جمهوری ترکمنستان با تشکر از تلاش های" محمود احمدی نژاد "رییس جمهوری کشورمان در راستای توسعه و گسترش روابط صمیمانه بین دو کشور اظهار داشت که نسبت به تمامی بخش های همکاری فیمابین - پایبند به تعهدات سابق هستیم و در این راستا ضمن شناسایی فرصت های جدید همکاری - باید آنرا گسترش دهیم. منوچهر متکی وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار -با اشاره به مشترکات تاریخی و فرهنگی و همچنین مناسبات خوب دو کشور در زمینه های سیاسی - اقتصادی و امنیتی - بر آمادگی کشورمان برای ارتقا همکاری دوجانبه- منطقه ای و بین المللی تاکید کرد .
وی حجم فعلی مبادلات دو کشور را خوب اما ناکافی دانست و افزود :ظرفیت همکاری های مشترک در زمینه های انرژی - گاز -نفت و برق بیش از ظرفیت فعلی و قابل افزایش است. منوچهر متکی در پایان موضوع دعوت احمدی نژاد رییس جمهوری کشورمان از بردی محمداف برای سفر به تهران را مطرح کرد که مورد استقبال طرف ترکمنی قرار گرفت. آساق/330/1158/1139 شماره 283 ساعت 19:09 تمام انتهای پیام 19-09-26.C25