............................................................
گچساران - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. دینی مذهبی. امام جمعه. مسوول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استانهای کهگیلویه وبویراحمد و فارس گفت : امام جمعه محور فعالیتهای فرهنگی ودینی در جامعه است. حجت الاسلام سید یداله شیرمردی روز جمعه در آیین معارفه امام جمعه جدید شهر گچساران افزود :امام جمعه متعلق به هیچ حزب - جناح و گروه خاصی نیست و با همه افراد جامعه در تعامل و همکاری است. وی اظهار داشت : ائمه جمعه باید با ایجاد یک مهندسی فرهنگی در هر منطقه در جهت توسعه وبسط فعالیت های دینی - مذهبی و فرهنگی مرتبط با فرهنک دینی جامعه گام بردارند.
حجت الاسلام شیرمردی اظهار داشت : امام جمعه باید با همکاری و استفاده از چهره های فرهنگی و نخبه در راستای تقویت فرهنک دینی جامعه و اجرای برنامه های فرهنگی در جامعه تلاش کند.
وی توسعه فعالیت های فرهنگی و دینی را در جامعه به عنوان اساس و زیربنای سایر فعالیت ها ضروری دانست و اظهار داشت : سرمایه گذاری در بخش فرهنک جامعه باعت توسعه در سایر بخشها خواهد شد.
رییس دفترشورای سیاستگذاری ائمه جمعه استاهای فارس و کهگیلویه وبویراحمد گفت : مسوولان و مدیران شهرستان نیز باید با همکاری با امام جمعه در جهت پیگیری مشکلات مردم تلاش کنند.
شیرمردی افزود :امام جمعه در کار مسوولان دخالت ندارد اما بر رفتار وعمل آنها نظارت می کند.
وی از تلاشها و خدمات 30 ساله حجت الاسلام متقی کاشانی امام جمعه سابق گچساران قدردانی و از مردم و مسوولان گچساران خواست با امام جمعه جدید همکاری بیشتری داشته باشند.
امام جمعه یاسوج در این آیین گفت : تریبون نمازجمعه تریبون مقدسی است که باید همواره از این تریبون صدای اسلام و دفاع از مردم به گوش برسد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی اصغر حسینی افزود :نمازجمعه مامن مناسبی برای ایجاد وحدت - همدلی - انسجام - یکپارچکی و اتحاد مسلمین است که باید همواره این جایگاه در جامعه حفظ شود.
در این ایین حجت اسلام دکترسید فرج الله موسوی به عنوان امام جمعه جدید شهر گچساران منصوب و از خدمات امام جمعه سابق قدردانی شد.
566 7460/ شماره 235 ساعت 17:03 تمام انتهای پیام 17-03-56.C25