......................................................................
بیرجند - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. اجتماعی. اقتصادی. اشتغال. دولت. استاندار خراسان جنوبی از کاهش میزان بیکاری در این استان خبر داد و گفت : با ایجاد 15 هزار و 600 فرصت شغلی در استان نرخ بیکاری از 16 درصد به 7/9 درصد کاهش یافت. سید صولت مرتضوی روز جمعه در جمع نمازگزاران بیرجند افزود :برگرداندن حقوق مردم به آنها و توسعه معیشت افراد مختلف جامعه با راه اندازی صندوق مهر امام رضا( ع )و تقسیم سهام عدالت - محقق شده است. وی گفت : امسال بیش از 300 هزار نفر از دهک های پایین جامعه در این استان بن و کالا برک دریافت کرده اند که 90 درصد آنان را روستاییان تشکیل می دهند.
وی افزود :واگذاری تسهیلات برای 7000 واحد مسکونی روستایی درسال در دستور کار مسوولین این استان قرار دارد.
او گفت : از سفر رییس جمهوری و هیات دولت به این استان تاکنون بیش از78 میلیارد تومان به مستحکم سازی مسکن روستایی این استان اختصاص یافته است. وی افزود :به همت سازمان مسکن و شهرسازی استان 195 هکتار به محدوده شهر بیرجند اضافه شده است که در مجموع 150 هزار نفر را ساماندهی می کند.
وی گفت : با اضافه شدن 450 هکتار اراضی پادگان 04 بیرجند به محدوده شهری نیز 112 هزار نفر ساماندهی می شوند.
وی همچنین از راه اندازی هفت مرکز فنی و حرفه ای و کار و دانش شبانه روزی در استان خبر داد و افزود :از ابتدای آغاز بکار دولت 15 مرکز شبانه روزی در مقطع متوسطه در این استان تاسیس شده است. وی گفت : باید قدردان وفاق و وحدت ایجاد شده در جامعه بین آحاد مردم و دولت باشیم. استاندار خراسان جنوبی با اشاره به خدمت رسانی به مردم افزود :اشتغال- مسکن - معیشت مردم - ساماندهی حمل و نقل و سازماندهی یارانه ها نیز از جمله موارد مهم لایجه بودجه سال آینده است. وی گفت : دولت با تصویب آیین نامه ای - قیمت زمین را از مسکن کم کرد بطوری که تنها هزینه آماده سازی آن باید بصورت اقساط از افراد دریافت شود.
او افزود :دولت درسال پیامبراعظم( ص ) گام های بلندی در راستای کرامت و احقاق حقوق مردم و توسعه همه جانبه برداشت. مرتضوی - سال پیامبر اعظم( ص ) را سالی سراسر پر خیر و برکت عنوان کرد و افزود :دولت درسال جاری توفیقات فراوانی در زمینه های سیاست خارجی و داخلی توسعه زیر ساخت ها و نهادینه کردن خدمت بی منت کسب کرد.
وی با بیان اینکه ایران اکنون قبله آمال مسلمانان به ویژه شیعیان لبنان است گفت : به برکت خون شهدا -سالی سراسر امن را پشت سر می گذاریم. تمام 665/664/566 شماره 223 ساعت 16:39 تمام انتهای پیام 16-39-52.C25