۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4990959
T T
۰ نفر
..........................................................
گرگان- خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. بهداشتی. دیابت. اولین درمانگاه تخصصی ویژه بیماران دیابتی استان گلستان" پدرام " روز جمعه با حضور مدیر عامل انجمن دیابت کشور در گرگان افتتاح شد.
رئیس انجمن دیابت گلستان در حاشیه افتتاح این درمانگاه به خبرنگار ایرنا گفت : این درمانگاه اولین درمانگاه معتمد انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی استان می باشد و خدمات" پذیرش - ثبت نام - تشکیل پرونده- شناسایی بیمار -صدور دفترچه درمانی و نیز درمان بیماران دیابتی در آن انجام می شود.
" یوسف محمدی " افزود :تهیه جزوات آموزشی - برگزاری کلاس های آموزشی برای بیماران از دیگر اقداماتی است که در این درمانگاه ارائه می شود.
وی همچنین با اشاره به اهداف راه اندازی این درمانگاه ادامه داد: سرعت بخشی و ارائه مطلوب تسهیلات پزشکی و درمانی به بیماران دیابتی و نیز آشنا کردن مردم نسبت به عوارض بیماری دیابت و نیز پیشگیری از این بیماری از مهمترین اهداف بوده است. وی در همین زمینه خاطرنشان کرد :بیماران دیابتی شهرستان گرگان از این پس برای دریافت خدمات و آگاهی از برنامه های این انجمن در شهرستان گرگان تنها می توانند به این درمانگاه مراجعه کرده و این انجمن هیچ تعهدی نسبت به ارائه خدمات در نقاط دیگر این شهرستان ندارد.
محمدی با اشاره به اهمیت و لزوم و توجه بیشتر مسئولان و مردم نسبت به آگاهی بخشی نسبت به این بیماری تصریح کرد :طبق تحقیقات حدود 70 درصد بیماران دیابتی از بیماری خود اطلاعی ندارند و در استان گلستان نیز پیش بینی می شود بین 250 تا 300 هزار بیمار دیابتی وجود داشته باشد.
وی در همین زمینه خاطرنشان کرد :هم اکنون تنها تنها ده درصد از بیماران دیابتی در استان گلستان شناسایی شده اند که این امر وظیفه مسئولان و دست اندرکاران سنگین تر می کند.
مدیر عامل انجمن دیابت کشور در ادامه از قسمت ها وبخش های مختلف این درمانگاه بازدید کرد.
7463/579/566 شماره 197 ساعت 15:46 تمام انتهای پیام 15-46-50.C25