۲۹ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4949697
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 اسلام آباد-پرویز مشرف رییس جمهوری پاکستان عصر چهارشنبه در دانشگاه دفاع ملی این کشور تاکید کرد که اسلام آباد درباره برنامه هسته ای خود هرگز معامله نخواهد کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از سامانه اطلاع رسانی ریاست جمهوری پاکستان ،وی با اشاره به راهبرد امنیتی این کشور افزود:ما به بازدارندگی حداقلی معتقدیم و تاکنون نیز با این راهبرد،نظام دفاعی پاکستان را طراحی و اجرا کرده ایم .
مشرف همچنین با یادآوری این نکته که جنگ علیه افراط گرایی وتروریسم ، کلید توسعه اقتصادی است ، اظهار داشت که توجه همزمان به امنیت از یکسو و صنعت ، انرژی و تجارت از سویی دیگر می تواند به قدرتمند شدن پاکستان کمک کند.
وی با تاکید براینکه ضعف یک کشور به معنای پذیرش ذلت است افزود: پاکستان به عنوان کشوری مهم در منطقه باید با چالش های فراروی خود یعنی افراط گرایی و تروریسم مقابله کند تا بتواند خود را به عنوان کشوری قدرتمند معرفی کند.
مشرف همچنین با اشاره به پیشرفت های اقتصادی پاکستان طی پنج سال گذشته گفت : برای رشد و توسعه اقتصادی بیشتر باید به توازن در استفاده از منابع انرژی و رشد اقتصادی فکر کرد تا بتوانیم به رشد اقتصادی متوازن در بخش های مختلف دست یابیم .
آساق **2021 **1517**235شبک شماره 284 ساعت 22:24 تمام