۲۹ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4949691
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 اسلام آباد - سخنگوی وزارت کشور پاکستان عصر چهارشنبه در بیاینه ای درباره احتمال افزایش حملات انتحاری در این کشور به ویژه در شهرهای اسلام آباد و راولپندی هشدار داد.
به گزارش ایرنا ، همزمان با برگزاری دومین نشست دوره سیزدهم مجلس ملی پاکستان دراسلام آباد و همچنین انتشار خبر ورود سه عامل انتحاری به راولپندی ، تدابیر امنیتی در این دو شهر تشدید شده است .
گفته می شود سه خودرو نیز در این شهر طی دو روز گذشته به سرقت رفته و احتمال دارد در حملات انتحاری مورد استفاده قرار بگیرد.
نیروهای پلیس و ماموران امنیتی پاکستان از صبح روز چهارشنبه پیرامون نهادها و سازمان های دولتی در اسلام آباد و راولپندی مستقر شده اند.
ادارات دولتی ، سازمان های غیر دولتی خارجی و همچنین منطقه دیپلمات نشین اسلام آباد از مناطق حساس اعلام شده است .
انفجار شنبه شب در رستوران ایتالیایی لوناکاپریزی واقع در ناحیه سوپرمارکت اسلام آباد که 2 کشته و 11 زخمی در پی داشت ، به شدت بر فضای امنیتی این شهر و راولپندی تاثیر منفی داشته بطوریکه فضای این دو شهر بطور کامل امنیتی شده است .
تمام مراکز خرید و غذایی اسلام آباد از سوی نیروهای امنیتی به صورت محسوس و غیرمسحوس کنترل می شود و نیروهای پلیس در نقاط مختلف در حال گشت زنی هستند .
در انفجار اسلام آباد،یک زن پرستارترک تبار شاغل در سفارت آمریکا و یک پاکستانی کشته و دو خبرنگار ژاپنی ، آمریکایی ، انگلیسی ، کانادایی و سه پاکستانی زخمی شدند.
ناحیه سوپرمارکت از جمله مراکز تفریح و خرید مردم اسلام آباد به ویژه اتباع خارجی است .
در 17مارس 2002 میلادی (26 اسفند 1380)حمله عامل انتحاری با نارنجک به کلیسایی در ناحیه دیپلماتیک اسلام آباد به کشته شدن چهار نفر از جمله همسر دیپلمات آمریکایی منجر شد.
همچنین دوم مارس سال 2006 میلادی (11اسفند 1384)دیپلمات آمریکایی در انفجار انتحاری مقابل کنسولگری این کشور در کراچی پاکستان کشته شد.
آساق **2020 235 ** شبک ** 1512 شماره 278 ساعت 21:03 تمام