۲۹ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4949688
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 نیویورک- پلیس آمریکا صدها تظاهرکننده ضد جنگ در این کشور را دستگیر کرده و از سرنوشت آنها هنوز رسانه های آمریکایی گزارشی منتشر نکرده اند.
به گزارش روزچهارشنبه ایرنا به نقل از رسانه های آمریکا، پلیس در شمال ایالت نیویورک عده ای از تظاهرکنندگان ضد جنگ را دستگیر کرده است .
صدها دانشجو که در دانشگاه برینگهامتون در شمال نیویورک تجمع کرده بودند به محل جذب نیروی ارتش آمریکا رفته و در آنجا شعارهای ضدجنگ می دادند.
پلیس قصد داشت تمامی دانشجویان را دستگیر کند اما اکثر دانشجویان بدون درگیری به خوابگاه برگشتند.
جرم دستگیرشدگان هل دادن افسران پلیس است . پلیس این ناحیه که بهانه دیگری برای دستگیری دانشجویان نداشت گفت که تجمع دانشجویان منجر به مشکل عبور و مرور خودروها شده و دو تصادف رانندگی و یک نفر زخمی به جای گذاشته است .
جان باتلر رئیس پلیس شهر وستال از ایالت نیویورک گفت که برخی از دانشجویان را به خاطر مقاومت در برابر پلیس هنگام دستگیری به بازداشتگاه برده اند.
این تظاهرات همزمان با پنجمین سالگرد تجاوز آمریکا به عراق برگزار شده است . ;160# به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا پلیس دهها نفر را که حلقه ای دور اداره مالیات تشکیل داده بودند، دستگیر کرد.
شبکه های تلویزیونی آمریکا صحنه هایی از معترضان را نشان می داد که فریاد می زدند: اینجا محل جنایت است و شما افراد بیگناه را دستگیر می کنید.
برگزارکنندگان این تظاهرات معتقدند که اداره مالیات آمریکا مالیاتهای مردم را برای جنگ هزینه می کند و به همین دلیل این اداره را یکی از اماکن مورد تمرکز برای تظاهرات قرار داده اند.
در واشنگتن تظاهرکنندگان شعار می دادند: خروج از عراق ، نه جنگ نه گرم شدن زمین و خون برای نفت نمی دهیم .
در سن فرانسیسکو جمعیت زیادی از مردم به خیابانها ریختند و شعارهای ضد جنگ سردادند.
عده ای از تظاهرکنندگان که دستهایشان را باهم حلقه کرده و دور بانک خزانه این شهر را گرفته بودند توسط پلیس دستگیر شدند.
جمعیت بسیاری از مردم در خیابان مارکت سن فرانسیسکو تجمع کردند که عده ای زیادی توسط پلیس دستگیر شدند.
پلیس به این بهانه که تظاهرکنندگان پیاده روها را مسدود می کنند آنها را دستگیر می کنند.
در شهر برکلی تظاهرکنندگان قرار است محل جذب نیروی تفنگداران دریایی آمریکا را تعطیل کنند.
همزمان با این تظاهرات جرج بوش رئیس جمهور آمریکا در نطقی که از ساعتها قبل بخشهایی از آن در اختیار رسانه های این کشور قرار گرفته شده بود، از اشغال پنجساله عراق پشتیبانی کرد.
بوش در جریان سیاست جنون آمیز خود در عراق حداقل سه هزار و 990 آمریکایی و 700 هزار عراقی را به کشتن داده است و بیش از 500 میلیارد دلار مالیات ، مالیات دهندگان آمریکایی را صرف تداوم سیاستهای مرگبارش کرده است .
کارشناسان اقتصادی در آمریکا معتقدند که این جنگ نهایتا برای آمریکا سه هزار میلیارد دلار هزینه خواهد داشت .
بوش در اظهاراتش تصمیم به ادامه جنگ تا زمان نامعلوم را تکرار کرده است .
در حال حاضر 158 هزار نفر نیروی آمریکایی در عراق هستند.
همزمان با این صحبتهای بوش شماری از سربازان آمریکایی نیز به جنایاتی تکان دهنده در عراق اشاره کردند که ناچارا و به خاطر سلسله مراتب نظامی مجبور به انجام آنها بوده اند.
سیاستهای بوش عراق را عملا به یک ویرانه تبدیل ساخته است که ساخت آن سالها پس از خروج نظامیان آمریکایی از آن کشور ادامه خواهد یافت .
اروپام 1517/360/ 2253 شماره 275 ساعت 20:16 تمام