۲۹ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4949636
۰ نفر
........................................................
یاسوج، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 داخلی.فرهنگی.گردشگری.نوروز.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرایط، امکانات و تجهیزات لازم برای استقبال مطلوب از مسافران و میهمانان نوروزی در استان فراهم شده است.
قدرت الله تاجبخش چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این امر با تلاش پرسنل این سازمان و همکاری همه جانبه مردم، مدیران اجرایی و نهادهای دولتی تحقق یافته است.
وی بیان کرد: بر اساس بررسی های انجام شده، تمام دستگاه های اجرایی این استان و اعضای ستاد تسهیلات نوروزی آماده ارایه خدمات لازم به مسافران و میهمانان نوروزی استان و استقبال مطلوب از آنان هستند.
تاجبخش اظهارداشت: به منظور ارایه خدمات مطلوب به مسافران و میهمانان نوروزی این استان و جلب رضایت آنان کمیته های هفتگانه شامل کمیته اسکان، خدمات، تبلیغات، ارزیابی، حمل و نقل، بهداشت و درمان و امنیت و انتظامات در استان تشکیل شده است.
وی گفت: شهرداری های 17 گانه این استان به عنوان مسوول کمیته اسکان موظف به تنظیف شهرها، چراغانی معابر عمومی، لکه گیری خیابان ها، آماده سازی سرویس های بهداشتی و برپا کردن چادرهای اقامتی برای استقبال از ایام نوروز و مسافران نوروزی استان شدند.
تاجبخش افزود: سازمان آموزش و پرورش استان نیز به عنوان عضو کمیته اسکان 96 آموزشگاه با یک هزار و 27 کلاس درس را برای اقامت مسافران و میهمانان نوروزی آماده کرده است.
وی گفت: سایر کمیته های ستاد تسهیلات نوروزی استان نیز تمهیدات لازم را برای استقبال مطلوب و ارایه خدمات هر چه بهتر به مسافران و میهمانان نوروزی استان اندیشیده اند.
تاجبخش گفت: این سازمان به عنوان دبیر ستاد تسهیلات نوروزی استان تمام نیروها و امکانات خود را در ایام نوروز به حالت آماده باش کامل درآورده است.
استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب و داشتن جاذبه های طبیعی و تفریحی متعدد از قبیل چشمه میشی سی سخت، آبشارهای یاسوج و کمردوغ بهمئی، کوه دنا، چشمه بلقیس و حرم بی بی حکیمه (س ) خواهر گرامی امام رضا (ع) سالانه میزبان صدها هزار گردشگر داخلی و تعدادی گردشگر خارجی است.ک/3 7534/563/587 شماره 223 ساعت 16:14 تمام