۲۹ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4949611
۰ نفر
...............................................
تهران بزرگ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 داخلی.فرهنگی.اجتماعی.نوروز.
مردم پایتخت از روزها قبل خود را برای استقبال از فصل بهار و نوروز آماده کرده اند و برای تحویل سال جدید لحظه شماری می کنند.
پارچه نوشته های شهرداری تهران که عید نوروز را تبریک گفته زینت بخش چهره شهر شده است.
به گزارش روزچهارشنبه خبرنگارایرنا، دراین پارچه نوشته ها از شهروندان خواسته شده است تا مشارکت جدی درخانه تکانی شهر داشته باشند و شهرداری را در پیرایش چهره پایتخت یاری دهند.
تهران در روز پایانی سال، جنب وجوش مردم، بازار داغ بوتیک ها ومغازه ها شور و شعف مردم برای رسیدن به سال نو را به نمایش گذاشته است.
مردم در پایان سال، یکی از پرتلاش ترین روز سال 86 را می گذرانند و التهاب برای رسیدن به نوروز و شروع سالی خوب و پربرکت در میان هشت میلیون شهروند ساکن پایتخت مشهود است.
دراسلام از نوروز به مبارکی یادشده است حضرت امام صادق (ع) می فرمایند: در عید نوروز لباس سفید برتن و با مردم خوشرویی کنید و پسندیده ترین کار دراین ایام، صله ارحام و بازدید از آشنایان می باشد.
با وجود هجوم استکبار به فرهنگ و اعتقادات ما، جشن عید نوروز در میان ایرانیان غنی تر شده و در سرزمین های نزدیک به فرهنگ ایرانی و کشورهای همسایه رخنه کرده است.
نوروز از آیین های اصیل ایران باستان است که تحولات تاریخی و گذشت زمان تاثیری بر فرهنگ آداب و رسوم کهن آن نگذاشته و بلکه تاثیرگذاری آن بر دوستداران فرهنگ ایرانی در جهان بیشتر شده است. ک/4 تهرام/687/ 1645 شماره 198 ساعت 14:44 تمام