۲۹ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4949497
۰ نفر
..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 سیاسی رئیس جمهور آمریکا در مراسم پنجمین سالگرد حمله به عراق از تصمیم جنجال برانگیز خود درباره ی ادامه حضور نظامیان آمریکایی در عراق دفاع خواهد کرد.
به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه جرج بوش در این سخنرانی همچون گذشته به وجود نشانه های پیروزی بزرگ راهبردی بر ضد تروریست اشاره خواهد کرد.
وی در سخنان خود که امروز در مقر وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون ) ایراد خواهد کرد بر امکان و لزوم تحقق پیروزی درعراق تاکید کرده و نسبت به خروج سریع نیروهای آمریکایی از این کشور هشدار خواهد داد .
این درحالی است که نامزدهای دمکرات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کردند در صورت پیروزی در انتخابات، نیروهای آمریکایی را از عراق خارج خواهند کرد.
بوش در سخنان خود که کاخ سفید بخش هایی از آن را منتشر کرد اعلام می دارد که واکنش ها در قبال من روشن است به این معنی که سرنگونی صدام، تصمیم خوبی بود و آمریکا باید جنگ در آن را به نفع خود ثبت کند.
وی با اعتراف به وجود لحظات و دشواری و تلخی در جریان جنگ گفت این جنگ هزینه جانی و مالی زیادی به آمریکا تحمیل کرد.
بوش در سخنرانی خود همچنین از کسانی که خروج ازعراق را خواستار هستند انتقاد کرده ویادآور خواهد شد که مخالفان جنگ با اعلام اینکه جنگ را باخته ایم اعتبار خویش را از دست می دهند.
صویر1369**1110** شماره 084 ساعت 11:36 تمام