۲۹ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4949477
۰ نفر
..............................................
شیراز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/86 داخلی.اجتماعی.حوادث.
آخرین چهارشنبه سال 86 که به آخرین روز این سال نیز بدل شده است، با تمام اتفاق های خوب و ناجور در آیین موسوم به چهارشنبه سوری رقم خورد و بنا به آمارهای ارایه شده از دستگاههای اجرایی فارس، این استان یک وضعیت نسبتا آرامی را دیشب سپری کرد.
گرچه تا نیمه های شب گذشته صداهای پراکنده انفجار ترقه و مواد آتش زا در سطحشهر شیراز به گوش می رسید، اما رییس مرکز اورژانس فارس اعلام کردکه تعداد ماموریت های این مرکز نسبت به مراسم چهارشنبه آخر سال پارسال، کاهش یافته است.
همچنین رییس بیمارستان سوانحوسوختگی شیراز اعلام کرد: موارد ناشی ازسوختگی به دلیل استفاده از ترقه و موادمحترقه در حوادث مربوط به چهارشنبه آخر امسال نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافت.
دکتر علی اکبر محمدی روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: شب چهارشنبه سوری (دیشب ) 11 مورد سوختگی ناشی از استفاده از مواد محترقه به بیمارستان مراجعه کردند که سوختگی آنان اندک بود،ترخیص شدند و هیچگونه بستری نداشتیم.
رییس بیمارستان قطب الدین شیرازی ( بیمارستان سوختگی و سوانح شیراز) با بیان اینکه آمار سوختگی های ناشی از چهارشنبه آخر سال را در قالب هفته آخر سال محاسبه می کنیم،گفت: طی هفته آخر منتهی به پایان امسال درمجموع 22 مورد سوختگی ناشی از مواد محترقه داشتیم که این رقم سال گذشته 32 مورد بود.
مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز نیز اعلام کرد: از بعدازظهر روز گذشته تا اواخر دیشب، 40 مورد عملیات ازسوی این سازمان در شیراز انجام گرفت و 320 نفر نیروی آتش نشانی در آماده باش بودند.
به گفته مهدی مرادی، در چهار منطقه ازسوی برخی افراد هنجارشکن،به خودروهای آتش نشانی به وسیله ترقه و سنگ حمله شد.
وی درگفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: یک مغازه و همچنین یک واحد مسکونی در شیراز به دلیل پرتاب ترقه آتش گرفت.
این در حالی است که برخی منابع مطلع در استان نیز از آتش گرفتن دو دستگاه خودرو و همچنین یک نانوایی در نقاط گوناگون شیراز به دلیل پرتاب ترقه خبر دادند.
دکتر محمدجواد مرادیان رییس مرکز اورژانس فارس گفت: به رغم اینکه سه مورد شلوغی و ازدحام در نقاط مختلف شیراز داشتیم، با همکاری خوب نیروی انتظامی و بسیج، اوضاع کنترل شد و شاهد اتفاق دردناکی نبودیم.
وی گفت:آمار مصدومیت های ناشی از سوختگی شب گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 20 درصد کاهش داشت.
مرادیان اضافه کرد: چند آمبولانس اورژانس به وسیله ترقه مورد اصابت قرار گرفت و آسیب دید.
این درحالی است که حادثه خاصی در دیگر شهرستان های فارس نیز درخصوص مراسم چهارشنبه آخر سال منتشر نشده است.ک/4 7382/515/587 شماره 064 ساعت 11:02 تمام