۲۸ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4949294
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 سیاسی رم - والتر ولترونی رهبر حزب چپ گرای میانه دموکرات های ایتالیا و نامزد نخست وزیری ، پیشنهاد کاهش حقوق نمایندگان پارلمان این کشور را داد.
روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا روز سه شنبه به نقل از وی نوشت : در صورت پیروزی در انتخابات ، حقوق نمایندگان پارلمان را همتراز با سایر نمایندگان پارلمان اروپا خواهیم کرد.
وی افزود : ایتالیا کشوری است که در آن دستمزدها پایین ، ولی حقوق نمایندگان پارلمان بالاترین است و این غیرقابل قبول است .
هم اکنون حقوق نمایندگان ایتالیایی بیش از 14 هزار یورو در ماه است در حالی که حقوق نمایندگان فرانسوی 11 هزار یورو ، آلمان 10668 یورو ، آمریکا 8760 یورو ، انگلیس 6733 یورو و اسپانیا 4782 یورو است .
*** خودروی متعلق به بنیتو موسولینی در یک مزایده در لندن 700 هزار یورو به فروش رفت .
به گزارش روزنامه ایتالیایی لارپوبلیکا ، این خودرو از نوع آلفا رومئو مدل اس سی اسپایدر سال 1935 به رنگ قرمز، 550 هزار پونداسترلینگ معادل 700 هزار یورو به فروش رفت .
این رقم رکوردی جدید برای این نوع خودرو محسوب می شود که بیشتر به خاطر مدل بدنه آن بود تا اینکه متعلق به موسولینی بوده باشد.
*** سندیکاهای کارگری ایتالیا شب گذشته به نشانه ابراز همبستگی با مردم تبت یک تظاهرات مسالمت آمیز در مقابل سفارت چین در شهر رم برگزار کردند.
به گزارش خبرگزاری آنسا، علاوه بر تظاهرات در مقابل سفارت چین در رم ، راه پیمایی های اعتراض آمیز مختلفی از شمال تا جنوب ایتالیا روز گذشته در حمایت از مردم تبت برگزار شد.
تظاهرات در مقابل سفارت چین با توجه به مداخله پلیس برای دورنگهداشتن معترضین از سفارت ، با کمی کشمکش برگزار شد.
*** سون یوکسی سفیر چین در ایتالیا در ارتباط با رویدادهای اخیر تبت امروز به وزارت خارجه ایتالیا فراخوانده شد.
به گزارش خبرگزاری آنسا، پس از روزها تنش و درگیری در لهاسا دولت ایتالیا به پیشنهاد ماسیمو دالما معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه تصمیم گرفت تا نگرانی خود را از اوضاع تبت به نماینده چین در این کشور اعلام کند.
دالما ضمن غیرقابل قبول خواندن سرکوب مردم تبت اظهارداشت که از مقامات چین خواسته است تا راه گفت و گو را پیشه کنند و به خشونت ها پایان دهند.
اروپام ** 315 ** 1553**2171 شماره 393 ساعت 15:47 تمام