تولیدمی کنند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/28 اقتصاد.ایمپلنت استخوانی.کیش.پزشکی کیش - قایم مقام وزیر بهداشت و درمان گفت : در حال حاضر 450 تولیدکننده داخلی 550 محصول و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور را تولید می کنند.
دکتر ابراهیم متولیان جمعه شب در مراسم گشایش مجتمع تولید بیوایمپلنتهای استخوانی درجزیره کیش ، افزود: در سال جاری درصدد هستیم 120 محصول پزشکی تولید داخلی تاییدیه اتحادیه اروپا را دریافت کنند که در این صورت فرصت خوبی برای صادرات این محصولات به خارج از کشور فراهم می شود.
وی بابیان آنکه تولید بیوایمپلنتهای استخوانی از ریسک خطر بالایی در جهان برخوردار است گفت : با این حال کشورمان با تولید و عرضه فرآورده های بیوایمپلنتهای استخوانی از افتخارات مهمی در سطح جهان برخوردار شده است متولیان تاکید کرد: هیچ کشوری در خاورمیانه تولید این محصول منحصر به فرد را ندارد و با توجه به اینکه در تولید آن در ایران مسایل شرعی نیز رعایت می شود لذا کشورهای اسلامی برای تامین نیازهای پزشکی خود از ایران تمایل بیشتری دارند.
رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این مراسم گفت : در سالهای اخیر بسیاری از طرحهای صنعتی کشور به بهره برداری رسیده است و هرگونه تاخیر در افتتاح طرحهای صنعتی سرمایه های کشور را هدر می دهد.
احمد قلعه بانی با بیان آنکه کشور در زمینه نیازهای سیمان و فولاد به مرز خودکفایی رسیده است ، اظهار امیدواری کرد: با ادامه نهضت راه اندازی واحدهای صنعتی در کشور، شاهد رشد صادرات کالاهای صنعتی به خارج از کشور باشیم .
وی راه اندازی مجتمع تولید بیوایمپلنتهای استخوانی درکیش را افتخار دیگری برای کشور دانست و گفت: با راه اندازی این واحد بسیاری از نیازهای بیو ایپملنتهای استخوانی در کشور برطرف می شود.
مدیرعامل شرکت همانند ساز بافت کیش گفت : در حالی که 90 درصد تولید بیوایمپلنتهای استخوانی دراختیار شرکت های آمریکایی است متخصصان ایرانی موفق به تولید این محصول منحصر بفرد در کشور شدند.
دکترمهدی گلستانی افزود: مهندسی بافت در اندام های مختلف بدن امروزه از اهمیت زیادی برخوردار شده است و آمریکا با 53 درصد تولید جهانی بیوایمپلنتهای استخوانی در رده نخست جهان قرار دارد.
وی اظهار داشت: کشورهای اروپایی با 24 درصد تولید و ژاپن با 13 درصد به ترتیب در رده های بعدی تولید بیوایمپلنتهای استخوانی در جهان قرار دارند و بقیه کشورهای جهان تنها 10 درصد تولید آن را در اختیار خود دارند گلستانی تصریح کرد: باافتتاح این طرح ایران جزو معدود کشورهای جهان است که به دانش فنی تولید عرصه فرآورده های بیو ایمپلنتهای استخوانی دست یافته و استقبال کشورهای اسلامی و جامعه پزشکی ایران از آن نوید بخش خوبی برای آینده است .
طرح تولید بیوایمپلنتهای استخوانی با مشارکت بخش خصوصی و شرکت گسترش صنعت علوم زیستی سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران جمعه شب با حضور وزیر صنایع ومعادن در کیش افتتاح شد و این واحد تولیدی می تواند بیش از 30 نوع بافت استخوانی بدن را تولید و نیازهای پزشکی برخی از کشورهای اسلامی و کشورمان را در این زمینه تامین کند.ک /2 /1108 **/1526شبک شماره 014 ساعت 02:04 تمام