۱۷ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4716640
۰ نفر
ادامه زندگی در غزه غیرقابل تحمل شده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 سیاسی.خارجی.غزه.بی بی سی تهران- پایگاه اینترنتی رادیو بی بی سی سه شنبه شب در گزارشی به نقل از مدیر عملیات صلیب سرخ مستقر در غزه نوشت: زندگی در غزه قابل تحمل نیست.
به گزارش گروه اخبارصوتی و تصویری ایرنا، بی بی سی می افزاید: پیر کراهنبول اقدام های انجام شده برای حمایت از غیرنظامیان در غزه را به هیچ وجه کافی ندانست. همچنین کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرده که غزه هم اکنون با یک بحران انسانی تمام عیار روبرو است.
کراهنبول، مدیر عملیات صلیب سرخ مستقر در غزه در گفت وگو با بی بی سی گفت: پس از 10 روز جنگ زندگی در غزه غیرقابل تحمل شده است.
وی افزود: گزارش هایی که ما دریافت کرده ایم حاکی از آن است که حملات دیشب (دوشنبه ) بدترین شب از نظر بمباران و عملیات نظامی بوده است.
کراهنبول دراین باره هشدارداد و گفت: باید هرچه زودتر برای حمایت از غیرنظامیان تلاش بسیار بیشتری صورت گیرد، به گزارش این پایگاه خبری: اظهارات کراهنبول در شرایطی منتشر شده که سازمان ملل متحد حمله اسرائیل به یک مدرسه تحت پوشش این سازمان که غیرنظامیان در آن پناه گرفته بودند را تایید کرده و همچنین امدادگران فلسطینی شمار کشته شدگان دراین حمله را حداقل 12 نفر اعلام کرده اند.
براساس این گزارش، انتقادات و اعتراضات امدادگران از موانعی که دولت مصر در گذرگاه های مرزی با غزه ایجاد کرده نیز افزایش یافته است. همچنین کمک های پزشکی محدودی از طریق این گذرگاه وارد غزه شده است و شمار اندکی از مجروحان فلسطینی نیز از این نقطه وارد مصر شده اند.
در همین حال گفته می شود که دولت مصر نیز اعلام کرده است که تنها زمانی که نیروهای وابسته به محمود عباس و تشکیلات خودگردان فلسطینی و نه حماس، کنترل این گذرگاه را در اختیار داشته باشند این گذرگاه را به طور کامل باز خواهد کرد.
این گزارش در ادامه با اعلام اینکه تانکهای رژیم صهیونیستی به نزدیکی خان یونس رسیده اند، افزود: در تلاش های دیپلماتیک برای توقف خشونت ها در غزه، نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرده است.
این گزارش می افزاید: در حالی که عده کشته شدگان و مجروحان حوادث غزه رو به افزایش است، درگیریها میان نیروهای اسرائیلی و فلسطینی ها همچنان ادامه دارد و در امتداد نوار غزه نیز صدای انفجار و شلیک مسلسل ها کماکان شنیده می شود.
بی بی سی ادامه داد: از قول مسئولان امور پزشکی در مناطق فلسطینی گزارش شده که طی عمیات نظامی اسرائیل که 11 روز پیش با هدف متوقف کردن پرتاب موشک های دست ساز به مناطق اسرائیلی نشین آغاز شد، قریب به 560 فلسطینی کشته شده اند و دراین رابطه سازمان ملل متحد هم اعلام کرده که حداقل یک چهارم کشته شدگان فلسطینی افراد غیرنظامی بوده اند.
صویر** 1337**1646 شماره 400 ساعت 20:15 تمام