..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 سیاسی.حزب حاکم کنگره ملی.آفریقای جنوبی.تجاوز اسرائیل به غزه را محکوم کرد حزب حاکم بر آفریقای جنوبی روز سه شنبه با دهشتناک خواندن تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه این تجاوز را محکوم کرد و خاطرنشان ساخت که ایذای عمومی مردم نوار غزه ، راه حل بحران منطقه نخواهد بود .
حزب کنگره ملی آفریقای جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که اعضای حزب با اتفاق آرا تجاوز جاری اسرائیل را نوار غزه را محکوم کرده و آن را تهاجمی دهشتناک می دانند .
به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژوهانسبورگ، در بیانیه حزب حاکم کنگره ملی آفریقای جنوبی همچنین آمده است ایذا و آزار عموم مردم نوار غزه به حل مساله خصومت میان مردم فلسطین و اسرائیل منجر نخواهد شد و تنها پیشبرد روند صلح می تواند سبب از بین رفتن منازعات کنونی از ریشه و بن شود .
براساس این گزارش ، حزب حاکم کنگره ملی آفریقای جنوبی در این بیانیه تهاجم ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه را تخلف اسرائیل از قوانین بین المللی ، نوعی واکنش انتقام جویانه دولتی از مردم غیر نظامی غزه و عمیق تر کردن فاجعه ها و بحران های انسانی ،برشمرده است .
بنابراین گزارش ، حزب حاکم کنگره ملی آفریقای جنوبی که از سال 1994 و از زمان پایان دوران رژیم آپارتاید ( تبعیض نژادی ) در این کشور زمام امور آفریقای جنوبی را به دست گرفته در ادامه این بیانیه از مجامع بین المللی خواسته است که اسرائیل را به عقب نشینی از نوار غزه و پایان دادن به انسداد این منطقه وادار سازند .
مترجمام 1389.1373** شماره 360 ساعت 18:49 تمام