..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 سیاسی.دهلی نو.اسپانیا.- دهلی نو- دولت های هند و اسپانیا روز سه شنبه به منظورهمکاری در مبارزه با تروریسم طرحی را در دهلی نو به امضا رساندند.
به گزارش ایرنا از دهلی نو، بر اساس این طرح قرار است یک گروه از کارشناسان از هر دو کشور در دهلی نو یا مادرید مستقر شوند.
همچنین گفته می شود که بر اساس این طرح، دولت های هند و اسپانیا یک گروه از کارشناسان را نیز مسئول کمک رسانی به قربانیان حوادث تروریستی خواهند کرد.
خانم ماریا تریسا فردیناند معاون نخست وزیر اسپانیا در این ارتباط در دهلی نو گفت: دولت اسپانیا تسلیت عمیق خود را به نسبت حملات تروریستی اخیر در بمبئی اظهار داشته و آماده همکاری با دهلی نو است تا از خطرات بعدی جلوگیری شود.
فردیناند که در یک کنفرانس مطبوعاتی در دهلی نو همراه با نخست وزیر هند حضور داشت، افزود: دولت اسپانیا در به دام انداختن تروریست ها موفق بوده و راهکارهای سیاسی بهتری در تعیین مرزهای مشترک دولت ها دارد و حاضر است با هند در این زمینه همکاری کند.
گفته می شود که در سفر خانم فردیناند به دهلی نو و دیدارش با نخست وزیر هند، هردو طرف روی مدرینته کردن هند، حل مشکلات اقتصاد جهانی گفت وگو و تبادل نظر کردند.
در این دیدار، معاون نخست وزیر اسپانیا دعوت نامه رسمی از پادشاه اسپانیا را به پراتیبا پاتل- رئیس جمهوری هند برای دیدار از آن کشور تسلیم کرد.
آساق. 1415**310 شماره 351 ساعت 18:23 تمام