..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 فرهنگی.چین.محرم 87.تاسوعا پکن - همزمان با فرارسیدن تاسوعای حسینی ، صدها نفر از ارادتمندان و شیفتگان اهل بیت (ع) باحضور در حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن در مظلومیت سقای دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) به نوحه خوانی و عزاداری پرداختند.
به گزارش ایرنا ، در آیین عزاداری که دوشنبه شب و با حضور ایرانیان مقیم پکن برگزار شد ، ارادتمندان به ساحت مقدس سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سوگ شهادت آن حضرت و 72 تن از یاران باوفای آن امام همام گریستند.
حضور شیعیانی از کشورهای آذربایجان و افغانستان درحالیکه لباسهای سیاه به تن کرده بودند ، معنویت این مراسم را دوچندان کرده بود.
ارادتمندان به خامس آل عبا (ع) طی دیشب و امروز با چشمانی پراز اشک و دلهایی سرشار از عشق و محبت اهل بیت در سوگ شهادت علمدار کربلا و حضرت امام حسین (ع) به عزاداری پرداختند و باردیگر عشق و ارادت همیشگی و جاودان خود را نسبت به شهدای نهضت سرخ حسینی ابراز داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین احمدی روحانی اعزامی از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز دراین مراسم سخنانی درباره اهمیت ضرورت تزکیه نفس و زدودن آلودگی ها از دل و جان با توسل به اهل بیت (ع) بیان کرد.
حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن این روزها شاهد عاشقان دلباخته ای است که با حضور در مجالس عزاداری ، عشق و علاقه خود را به اهل بیت (ع) و همچنین خشم و انزجار خود را نسبت به یزید و یزدیان زمان ابراز می دارند یادآور می شود مراسم شب تاسوعای حسینی که با نماز جماعت مغرب و عشا و قرائت زیارت عاشورا آغاز شده بود ، نیمه شب گذشته با دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان (عج ) پایان یافت .
آساق ** 275 ** شماره 017 ساعت 06:23 تمام