۱۷ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4716246
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 سیاسی.محمد نزال.الجزیره تهران- محمد نزال یکی از رهبران جنبش حماس دوشنبه شب اظهارات شیمون پرز رییس رژیم صهیونیستی در گفت وگو با تلویزیون الجزیره را به دور از منطق و بی پایه توصیف کرد و گفت: چگونه درحالی که شاهد صحنه قتل کودکان از تلویزیونهای مختلف هستیم می توان باور کرد که هیچ کودک فلسطینی کشته نشده است.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، نزال گفت: گفت: سخنان پرز تروریست را که دستان او آلوده به خون فلسطینیان و لبنانی هاست شنیدم و او از این جهت تروریست است که کشتار قانا در دوران نخست وزیری او، صورت گرفت.
وی افزود: تلویزیونهای ماهواره ای بصورت زنده قتل کودکان، زنان و انهدام مساجد و دانشگاهها و بیمارستانها، مراکز پزشکی و خانه های مردم را پخش می کنند.
نزال ادعای پرز در مورد مخفی کردن سلاح در مساجد را رد کرد و گفت: سلاح تنها در اماکن مخصوص انبار می شود نه جاهای دیگر، نیروهای صهیونیستی ساختار زیر بنایی را ویران می کنند چرا که از رسیدن به ساختار زیر بنایی نظامی مقاومت ناتوان هستند.
وی گفت: جنگ در غزه تنها علیه حماس نیست بلکه همه ملت فلسطین هدف قرار دارند و تا کنون تعداد شهدا و زخمیها به بیش از 3000 تن رسیده است که بیش از 30 در صد از شهدا را کودکان وزنان تشکیل می دهند.
نزال گفت: پرز در این گفت وگو چند بار پرسید که چرا با آنها می جنگیم و موشک شلیک می کنیم و در پاسخ باید گفت که ما به این دلیل که این رژیم سرزمین ما را اشغال و مقدسات ما را غصب کرده با آن می جنگیم .
عضو سیاسی جنبش حماس گفت: مشکل پرز تنها با حماس نیست بلکه با ملت فلسطین است، وی حتی به محمود عباس به عنوان میانه رو چیزی نداده است، کشور مستقل فلسطین را به که وعده آن را داده بودند، نداده است ، و تجاوزات شهرک نشینان به ملت فلسطین و ترور آنها در کرانه باختری را متوقف نکرده است.
صویر 1566**1439** شماره 007 ساعت 01:20 تمام