۴ فروردین ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4491909
۰ نفر
.....................................................
تبریز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/01/87 داخلی.اجتماعی.پلیس.تصادف.
رییس پلیس راه های آذربایجان شرقی، تعداد کشته شدگان تصادفات جاده ای استان را در تعطیلات نوروزی امسال تا پایان روز سوم عید 11 نفر کشته و 37 نفر مجروح اعلام کرد.
سرهنگ علی نیازی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بیشترین آمار تلفات و تصادفات جاده ای استان محورهای اهر و آزاد راه می باشد.
وی، علت عمده تصادفات جاده ای امسال استان را واژگونی و خروج از جاده خودروها به دلیل سرعت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی عنوان کرد.
نیازی در ارتباط با نظارت بیشتر و ارتقا امنیت مسافران نوروزی در استان ،گفت : از آغاز طرح ویژه نوروزی تاکنون 180 خودرو به دلیل حرکات مخاطره آمیز به پارکینگ هدایت شده و 55 مورد گواهینامه نیز ضبط شده است.
وی افزود: بر روی 120 مورد از رانندگان هم در پلیس راههای استان تست اعتیاد و سلامت روحی انجام شده که آزمایشات اولیه 23 مورد آنها را مثبت نشان داده است.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان شرقی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از آغاز طرح ویژه نوروزی تا پایان روز سوم عید امسال 345 فقره تصادف در شهرهای آذربایجان شرقی رخ داده که یک نفر کشته، 55 نفر مجروح و 300 فقره خسارت بر جای گذاشته است.
سرهنگ علی رضا فریدی اضافه کرد: پارسال تعداد تصادفات شهری استان 402 فقره بوده که امسال این نسبت 14 درصد کاهش یافته است .
وی بیشترین تعداد تصادفات شهری استان را در شهر تبریز اعلام کرد.ک/3 (7232)587 شماره 114 ساعت 13:34 تمام