......................................................................
همدان، خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/01/87 داخلی.اجتماعی.نوروز87.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از اسکان 110 هزار نفر مهمان نوروزی درهتلها، مهمانسراها و اماکن اقامتی در نظر گرفته شده خبر داد.
"علیرضا ایزدی"، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد از روز 29 اسفند در این مکانها اسکان داده شدند که از این روز تا کنون طبق آمار تعداد ورودی ها روز به روز در حال افزایش بوده است.
وی ادامه داد: برای اسکان مسافران نوروزی با هماهنگی های صورت گرفته علاوه بر هشت هتل، سه هتل آپارتمان و 17 مهمانپذیر، سازمان آموزش و پرورش نیز یک هزار کلاس درس را برای اقامت مسافران در نظر گرفته است.
وی به راه اندازی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در محل آرامگاه بوعلی اشاره کرد و افزود: امکان استفاده از مهمانسراهای دستگاه های دولتی و خانه های استیجاری نیز برای مهمانان نوروزی فراهم شده است.
وی ورودحدود یک میلیون و 300هزار مسافر نوروزی به همدان در نوروز امسال را پیش بینی کرد و گفت: نوروز امسال با توجه به تسهیلات در نظر گرفته شده شاهد افزایش 30 درصدی مهمانان نوروزی به همدان خواهیم بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، از ویژگی های همدان در ایام نوروز طبیعت خوش آب و هوای این استان است که در کنار آثار باستانی و اماکن تاریخی و گردشگری بسیار نشان از تمدن بالا و پیشینه دار آن دارد.
محوطه تاریخی و باستانی "گنجنامه" در کنار آبشار زیبای آن، دشت "میدان میشان" در دامنه کوه سرفراز الوند با چشمه های طبیعی شفابخش، آرامگاه شیخ الرییس بوعلی سینا ، آرامگاه باباطاهر، تپه باستانی "هگمتانه" و باغهای سرسبز و عطرافشان اطرف شهرها جلوه خاص و نحصر به فردی به منطقه بخشیده است.
همچنین سوغات بی شمار از جمله سفال و سرامیک لالجین، شیره ملایر، نقل و گردوی تویسرکان و مردم مهمان نواز همدان، این دیار ارزشمند فرهنگ و تمدن ایرانی با آغوش باز پذیرای مهمانان و مسافران نوروزی است تا گام های خود را بر دیدگان مردمان دیاری بگذارند که تاریخ ایران و ایران اسلامی را باید از آن آغاز کرد.ک/3 645/564/587 شماره 106 ساعت 13:20 تمام