......................................................................
زاهدان، خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/01/87 داخلی.اجتماعی.گردشگری.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل گفت: اتوبوسهای سازمان اتوبوسرانی مسافران و گردشگران نوروزی را برای دیدن مکانهای تاریخی و تفریحی سیستان جا به جا می کنند.
"علیرضا خسروی" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در همین زمینه با هماهنگی سازمان اتوبوسرانی 40 دستگاه اتوبوس برای نقل و انتقال مسافران و گردشگران نوروزی سیستان در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: این تعداد اتوبوس از امروز با استقرار در ایستگاهها و میادین اصلی شهر زابل آماده جابجایی میهمانان و مسافران نوروزی به مکانهای تاریخی و تفریحی از جمله چاه نیمه ها، کوه خواجه، دهانه غلامان و بی بی دوست هستند.
او ادامه داد: این طرح که موجب تسهیل در رفت و آمد مسافران نوروزی می شود تا پایان روز سیزدهم فروردین ماه ادامه دارد.
خسروی بیان کرد: جاذبه های گردشگری و تاریخی سیستان برای ساختن خاطراتی خوش، در لیست سفر بسیاری از مسافران نوروزی جای گرفته است.
وی افزود: سیمای میراث فرهنگی این منطقه به عنوان سرزمین پنج هزار ساله از بزرگترین گاهواره تمدن و فرهنگ بشری است که دارای آثارارزشمند تاریخی، فرهنگی برجای مانده از گذشتگان، هنرهای سنتی و صنایع دستی با قدمت چند هزار ساله است.
منطقه سیستان با دو شهرستان زابل و زهک در شمال زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان قرار دارد. ک/3 7311/653/587 شماره 100 ساعت 13:09 تمام