۴ فروردین ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4491878
۰ نفر
..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 04/01/87 سیاسی پایگاه اینترنتی نهرین نت روز یکشنبه از تصمیم آمریکا برای افتتاح کنسولگری در کربلا خبر داد.
به گفته مقامات مطلع عراقی، آمریکا قصد دارد برای انجام ماموریت های امنیتی ، نظامی و سیاسی خود، یک مقر دائمی در شهر کربلا افتتاح کند و نام آن را کنسولگری و یا دفتر نوسازی زیربنایی شهری بگذارد.
بنابراین گزارش، علت انتخاب این نام ، نگرانی از واکنش مراجع دینی شهر مقدس نجف و کربلا ست، زیرا مراجع دینی عراق با افتتاح کنسولگری آمریکا در شهری مانند کربلا که هم برای مردم عراق و هم برای دیگر مسلمانان بسیار مقدس است، مخالفت خواهند کرد.
به گزارش نهرین نت، به نظر می رسد، این طرح آمریکا به نوعی تحریک احساسات شیعیان عراق است زیرا آنها احداث مقر آمریکا را در مجاورت امکان مقدس، به منزله اهانت به قداست و جایگاه کربلا مرقد امام حسین (ع) و حضرت ابالفضل العباس می دانند.
به گفته مقامات یاد شده، اطلاعات رسیده حاکی از آن است که دیپلمات های آمریکایی در این رابطه با سیاستمداران عراقی رایزنی کرده اند اما، متمرکز شدن آمریکا به این منطقه بسیار خطرناک و به مثابه محکم کردن جای پا در این شهر مقدس است .
صویر1088**1408** شماره 083 ساعت 12:31 تمام