۲۹ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4253614
۰ نفر
وزیر امور خارجه روسیه خوستار توقف فوری حمله به لیبی شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 سیاسی.وزیر امور ارجه روسیه.توقف حمله به لیبی مسکو - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از غربی ها خواست استفاده تبعیض آمیز از نیروهای نظامی علیه لیبی را فورا متوقف کنند.
به گزارش ایرنا، لاوروف با اشاره به گزارش های منتشر شده در رسانه ها مبنی بر مرگ 48 غیرنظامی و مجروح شدن بیش از 150 نفر در اثر حملات هوایی غربی ها بر ضرورت توقف فوری تهاجم به لیبی تاکید کرد.
وی گفت: بر این اساس ما از دولت های درگیر در تهاجم هوایی علیه لیبی می خواهیم که به کارگیری تبعیض آمیز نیروی نظامی علیه مردم بی دفاع لیبی را پایان دهند.
عملیات نظامی برضد لیبی از عصر روز گذشته (شنبه ) با مشارکت کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا ، کانادا و تعدادی دیگر از کشورها آغاز شده است.
غربی ها با استناد به مفاد قطعنامه 1973 شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز لیبی، در دو روز گذشته حملات گتسرده ای را از هوا و دریا علیه لیبی آغاز کرده اند.
وزارت امور خارجه روسیه دو روز قبل نیز نسبت به برنامه ریزی انگلیس و فرانسه برای حمله هوایی به لیبی هشدار داده بود و دمیتری مدودیف رییس جمهوری روسیه نیز در هفته گذشته، عملیات نظامی علیه لیبی را آغاز جنگی بزرگ در منطقه توصیف کرده بود.
اروپام.1740**518** شماره 222 ساعت 17:47 تمام