۲۹ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4253579
۰ نفر
روند خدمات رسانی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در پست های نوروزی مطلوب است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 اجتماعی.دبیرکل.هلال احمر تهران- دبیرکل جمعیت هلال احمر روند خدمات رسانی امدادگران و نجاتگران این جمعیت در پست های امداد و نجات نوروزی در سراسر کشور در خصوص حوادث جاده ای را با میانگین حضور پنج دقیقه ای امدادگران مطلوب ارزیابی کرد.
ظاهر رستمی روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: مقارن ساعت 12 ظهر امروز یکشنبه از پستهای امداد و نجات جاده ای و پایگاه های راهنمایی مسافرین نوروزی استان های تهران و محور مواصلاتی ساوه بازدید کردم و از نزدیک در جریان کیفیت خدمت رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی قرار گرفتم.
وی در بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده ای زرندی دراتوبان تهران - ساوه گفت : امدادگران سختکوش سمبل نوعدوستی، محبت و مهرورزی هستند که در سخت ترین شرایط و بهترین لحضات زندگی خدمات خود را صادقانه و بی شائبه و با سرعت بالا به همنوعان ارائه می دهند.
دبیر کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران کیفیت اجرای طرح و روند خدمت رسانی جمعیت هلال احمر به میهمانان و مسافران نوروزی را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این موفقیت یقینا در پرتو برنامه ریزی و مدیریت ممتاز مدیران توانای جمعیت هلال احمر محقق شده است.
وی اضافه کرد:جمعیت هلال احمروسازمان امداد و نجات در طرح نوروزی سال 1390 با تجهیز و تقویت یک هزار و 128 پست امدادی در سراسر کشور به حادثه دیدگان حوادث و سوانح احتمالی خدمات امداد و نجات اضطراری ارایه خواهد کرد.
وی یادآور شد: امسال در طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر، تعداد 536 پست امدادی جدید برنامه ریزی شده است که از بین آنها 297 پست امداد و نجات موقت با استقرار چادر در گردنه ها و در جوار پلیس راهها و 239 پست امداد و نجات سیار با استفاده از خودروهای امدادی به هموطنان سراسر کشورخدمت داوطلبانه ارایه خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد : اقدامات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سطوح تخصصی عملیات امداد و نجات و رهاسازی مصدومان و مجروحان برنامه ریزی می شود،که از مجموع 592 پست ثابت طرح امداد و نجات نوروزی تعداد 262 پست جاده ای، 287 پست دریایی و 43 پست کوهستانی هستند.
وی افزود :در طرح نوروزی سال 90 استفاده از آمبولانس های جدید امدادی، خودروهای عملیاتی و ست های هیدرولیک و پنوماتیک نجات برای ارائه خدمات امداد و نجات اضطراری درحوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور برنامه ریزی شده است.
اجتمام 7029** 1568 شماره 187 ساعت 15:21 تمام