۲۹ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4253556
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 اقتصاد.بازار خرید.عیدانه گچساران - با نزدیک شدن به زمان تحویل سال و آغاز سال نو، بازار گچساران در خیابانهای مرکزی شهری و منتهی به فلکه ساعت شلوغترین ساعات خود را سپری می کند.
به گزارش ایرنا،ازدحام در بازار گچساران به حدی است که تردد و رفت و آمد مردم به سختی انجام می شود و بسیاری از خودروها برای رفتن به بازار به کندی حرکت می کنند.
برخی از بازاریان معتقدند، میزان قدرت خرید شب عید مردم امسال نسبت به سالهای گذشته افزایش چشگیری داشته است.
آنان معتقدند، افزایش قدرت خرید شب عید مردم در شهرستان گچساران به دلیل اختصاص یارانه های نقدی به مردم می باشد و این امر موجب رونق گرفتن بازار گچساران شده است.
به گفته آنان، دلیل استقبال مردم از بازار گچساران در چند روز اخیر، اتخاذ تدابیر کنترل قیمتها بعد از اجرای طرح هدفمندکردن یارانه در سالجاری می باشد.
براین اساس، به دلیل پر رونق شدن بازار گچساران در ایام پیش از نوروز ، تدابیر لازم ترافیکی در خیابانهای منتهی به بازار دوگنبدان، اتخاذ شده است .
همچنین بازرسان بازرگانی و فرمانداری شهرستان گچساران درسطح بازار بر قیمت و کیفیت کالاها نظارت و کنترل دقیقی دارند و با متخلفان سیستم توزیع برخورد قانونی دارند.
اداره بازرگانی گچساران نیز در آستانه فرا رسیدن نوروز نمایشگاه های عرضه میوه شب عید درشش نقطه مختلف شهر راه اندازی کرده است.
در این نمایشگاه ها انواع میوه نظیر سیب درختی و پرتقال باقیمت مصوب برای خرید شب عید مردم عرضه می شود.
همچنین برای تنظیم بازار در شب عید از سوی مسوولان بازرگانی گچساران گوشت مرغ و گوشت قرمز به اندازه نیاز وارد بازار شده است.
/555 شماره 164 ساعت 14:28 تمام