۲۹ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4253546
۰ نفر
دخالت آمریکا در امور داخلی بحرین غیر قابل قبول است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 سیاسی.پاکستان.جهان اسلام.آمریکا اسلام آباد- رییس پیشین سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی.اس.آی )با اشاره به خشونت های اعمال شده از سوی رژیم حاکم در بحرین علیه مردم معترض،تصریح کرد:مشکلات منامه باید به صورت بومی حل شود و دخالت کشورهای خارجی از جمله آمریکا در امور داخلی این کشور غیر قابل قبول است.
حمید گل امروز ( یکشنبه ) در گفت وگو با ایرنا افزود: تحولات تونس،مصر، لیبی، یمن و بحرین آمریکایی ها را دچار مشکلات ذهنی کرده و از مواجه با این تحولات دچار انفعال شده اند و اقدام های آنها برای دخالت در این تحولات نیز از همین سردرگمی و تشویش ذهنی ناشی شده است.
وی هدف آمریکا از دخالت در تحولات جاری برخی کشورهای منطقه از جمله بحرین را ایجاد اختلاف خواند و اظهار داشت:ایجاد شکاف بین شیعه و سنی سیاست رسمی آمریکا در امور مسلمانان است و بر همین اساس تلاش داشته تا در کشوری مانند بحرین از این روش، حداکثر استفاده را داشته باشد.
رییس اسبق آی.اس.آی با بیان اینکه بین رویکرد رسانه ای و اعلامی با رفتاری و اعمالی آمریکا تفاوت فاحشی وجود دارد، افزود:رسانه های آمریکایی درصدد هستند اینطور القا کنند که واشنگتن تلاش می کند دولت بحرین را برای اتخاذ رویکرد آشتی جویانه نسبت به مردم معترض تشویق کند،اما چراغ سبز به بازوی نظامی شورای همکاری خلیج فارس برای حضور در منامه و سرکوب معترضان نشانه ای از رویکرد دوگانه کاخ سفید است.
گل گفت: برای آمریکا اصلاحاتی مورد توجه است که بتواند منافع این کشور را تامین کند،در غیر این صورت به انحای مختلف تلاش می کند جریان معترض را منحرف کرده و در نهایت آن را سرکوب کند.
وی حمایت آمریکا از دولت بحرین در چنین شرایطی را ناقض اصول اولیه استقلال و احترام به حقوق ملت ها خواند و اظهار داشت:یکی از نکات بسیار جالب در صحنه تحولات جاری در برخی از کشورهای منطقه،دوگانگی و تزویر در حمایت از دمکراسی ،حقوق بشر و حمایت از حقوق ملت های مستقل است.
این فعال سیاسی پاکستان تصریح کرد:نتیجه چنین روشی، سرکوب مردم معترض به رژیم های استبدادی است و حمایت از رژیم هایی است که در حقیقت حافظ منافع آمریکا در منطقه هستند.
گل سفر اخیر رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا به منامه را ناشی از ترس این کشور خواند و تاکید کرد: سفر گیتس به منامه در واقع برای اطمینان از حفظ منافع آمریکا در بحرین انجام شد،اما معترضان بحرینی هرگونه دخالت واشنگتن در امور داخلی این کشور را به شدت رد کردند.
بحرین از چهاردهم فوریه 2011 صحنه اعتراض های مردمی علیه رژیم مستبد آل خلیفه است و در حملات نیروهای امنیتی به سوی مردم بی دفاع،تاکنون هفت نفر شهید و بسیاری نیز زخمی شده اند.
آساق 235** شماره 154 ساعت 14:04 تمام