۲۹ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4253485
۰ نفر
توجه بیش از پیش به اقدامات فرهنگی برای پیشگیری از تصادفات ضروری است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/29 اجتماعی.اقدامات.فرهنگی.مازندران نوشهر - فرمانده نیروی انتظامی کشور با تاکید بر ضرورت انجام کارهای فرهنگی برای پیشگیری از تصادفات گفت: اقدامات فرهنگی پایه ترین اقدامات در پیشگیری از تصادفات در کشور است که بایستی به این مهم توجه جدی شود.
به گزارش ایرنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در نوشهر افزود : مجموعه فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از تصادفات در کشور رو به گسترش است و شاهد افزایش برنامه در این بخش هستیم.
وی با اشاره به آغاز طرح نوروزی یادآور شد : طرح نوروزی تاکنون به خوبی پیش رفته است و همه نیروهای دست اندرکار در حال ارایه خدمات به مسافران هستند.
به گفته وی در اجرای طرح نوروزی در مجموع 500 هزار نفر اعم نیروهای انتظامی ، اورژانس ، هلال احمر و دیگر سازمان های خدماتی و امدادی از بیست و ششم اسفند در محورهای ارتباطی سراسر کشور مشغول فعالیت هستند.
سردار احمدی مقدم به همکاری خوب رانندگان از آغاز اجرای این طرح اشاره و اضافه کرد : تا کنون هیج گونه تخلفی از سوی رانندگان مشاهده نشده و ادامه این روند موجب یک تعطیلات نوروزی امن برای مسافران رقم خواهد خورد.
فرمانده نیروی انتظامی کشور در خصوص ایجاد کنترل هوشمند در محورهای ارتباطی کشور تصریح کرد : انجام این امر مهم مستلزم ایجاد زیرساخت های زیادی است.
وی به عنوان مثال گفت : در محورهای کوهستانی منتهی به شمال کشور، ارتباطات بی سیم پاسخگو نیست نیازمند ایجاد فیبرنوری است.
وی بیان داشت: تا پایان سال 90 اگر اعتبارات لازم در این بخش جذب شود همه محورهای ارتباطی منتهی به شمال تحت پوشش مراقبت های الکترونیکی قرار خواهند گرفت.
وی اظهار داشت : در حال حاضر محورهای تهران - مشهد ، تهران - شیراز ، تهران - قزوین تحت پوشش مراقبت های الکترونیکی بوده ولی تا پایان برنامه پنجم قرار است همه جاده های اصلی کشور به مقدار حدود 40 هزار کیلومتر تحت پوشش این فناوری قرار بگیرند.
سردار احمدی مقدم در خصوص امنیت مرزهای کشور افزود : برای قراری ایده آل مرزهای کشور با برخوداری تجهیزات مدرن به حدود 2الی 3 هزار میلیون تومان بودجه نیازاست.ک/2 /621 شماره 093 ساعت 12:08 تمام