۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4252856
۰ نفر
..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 سیاسی.خارجی.امارات.بحرین دبی - هزاران نفر از مردم بحرین پس از نماز جمعه امروز به خیابانهای منامه ریختند تا کشته شدگان چند روز اخیر درگیریهای این کشور را تشییع کنند.
به گفته شاهدان عینی ، معترضین بحرینی برای دریافت پیکر کشته شدگان درگیریهای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به مقابل بیمارستان منامه حرکت کردند.
این شاهدان تاکید کردند: هزاران بحرینی با شعارهای ضد دولتی به سوی بیمارستان منامه حرکت کرده اند .
دولت منامه از چهارشنبه گذشته وضعیت فوق العاده در این کشور اعلام کرده و رفت و آمد شهروندان در بحرین را از ساعت چهار بعدازظهر تا چهار صبح در خیابانها ممنوع اعلام کرده اند .
با این وجود شهروندان معترض بحرینی امروز نیز به تظاهرات ضد دولتی خود ادامه دادند و خواهان لغو وضعیت فوق العاده در این کشور بودند.
یک شاهد عینی گفت: نیروهای نظامی بحرین و عربستان با تانکها و زره پوشها اطراف معترضین را احاطه کرده اند.
وی که خواست نامش فاش نشود ، افزود: معترضین ساعتها در انتظار دریافت پیکر کشته شدگان درگیریهای اخیر در منامه بودند که نیروهای نظامی اجازه خروج این پیکرها از بیمارستان را نمی دادند.
نیروهای نظامی بحرین به کمک نظامیان عربستان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به معترضین درمنامه حمله ور شده و دستکم 10 نفر را کشته و دهها نفر دیگر را مجروح کردند.
حملات نیروهای نظامی بحرینی و عربستانی به حدی بوده که برخی از وزرای کابینه بحرین در اعتراض به این اقدام نظامیان استعفا دادند.
نهادهای حقوق بشر نیز این حملات را کشتار غیر نظامیان عنوان کرده و از شاه بحرین خواسته اند که دست از کشتار غیر نظامیان بردارد.
شاه بحرین در واکنش به اعتراضات یک ماهه اخیر این کشور حالت فوق العاده اعلام کرده و دستور بازداشت رهبران مخالفان را صادر کرده است .
به رغم وجود حالت فوق العاده در بحرین ، شهروندان این کشور امروز نیز به اعتراضات خود ادامه دادند .
تاکنون از تعداد کشته شدگان احتمالی و مجروحین تظاهرات امروز بحرین گزارشی منتشر نشده است .
شاهداه عینی می گویند : تظاهرات شهروندان بحرینی همچنان ادامه دارد و احتمال اینکه با تاریک شدن هوا نیروهای نظامی به معترضین حمله کنند بسیار زیاد است .
خاورم 1651** شماره 315 ساعت 18:41 تمام