۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4252748
۰ نفر
آل سعود نگران گسترش قیام های مردمی به عربستان است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 سیاسی.داخلی.عبادی.نماز جمعه تبریز- نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: آل سعود از گسترش قیامهای مردمی منطقه به کشور عربستان در هراس است و به هر قیمتی درصدد سرکوب کردن این قیامها ست.
به گزارش ایرنا ، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه آل سعود با دخالت در کشتار مردم بحرین در واقع به نفع بیگانگان عمل می کند ، اظهار داشت: اگر این کشتارها ادامه یابد خشم مردم منطقه دامن آل سعود را هم خواهد گرفت.
وی جنایات صورت گرفته در بحرین و دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه را نتیجه چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی دانست و توجیه مداخله گران در امور بحرین مبنی بر اینکه این همکاری ها در راستای پیمان شورای همکاری خلیج فارس صورت می گیرد را رد کرد.
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: این پیمان به منظور همکاری در خصوص تهاجم خارجی منعقد شده در حالیکه مردم بحرین برای رهایی از حکومت وابسته کشور خود قیام کرده اند.
آیت الله مجتهد شبستری اظهار داشت: قیام مردم بحرین متوقف نخواهد شد و آمریکا و آل سعود باید از ادامه حکومت آل خلیفه در این کشور چشم بپوشند.
وی همچنین به قیام مردم لیبی اشاره کرد و گفت: مردم لیبی عزم راسخ در سرنگونی دیکتاتور این کشور دارند و اقدامات بی رحمانه قذافی هم به رغم سکوت مجامع بین المللی و همراهی برخی کشورها نخواهد توانست قیام مردم لیبی را سرکوب کند.
امام جمعه تبریز بر محاسبه اعمال در روزهای پایانی سال تاکید کرد و گفت: عید نوروز فرصت مناسبی برای صله ارحام و پاک کردن دلهاست.
نمازگزاران تبریزی پس از اقامه نماز جمعه امروز هم صدا با سراسر کشور مسیر مصلای این شهر تا میدان شهرداری را راهپیمایی کرده و با حمایت از قیامهای استکبارستیزانه مردم منطقه خاورمیانه، جنایات آل سعود و آل خلیفه در کشور بحرین را محکوم کردند.
7232/245 شماره 207 ساعت 15:22 تمام