..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 اجتماعی.ایدز.علوم پزشکی قم- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم گفت: آمار مبتلایان به ایدز در قم بسیار پایین تر از آمار کشوری است.
به گزارش ایرنا، سید شمس الدین حجازی افزود: چندی است که رسانه های بیگانه با شایعه پراکنی مبنی بر افزایش آمار مبتلایان به ایدز در استان مقدس قم ،قصدتشویش اذهان عمومی را دارند.
حجازی با اشاره به اینکه هدف تمام شایعات ایجاد جنگ روانی است، افزود: بر اساس آمار میزان مبتلایان به ایدز در قم با جمعیت یک میلیون و 100 هزار نفر، کمتر از 500 نفر است.
وی اضافه کرد: بیش از 90 درصد مبتلایان به این بیماری زندانیان مواد مخدر هستند که به واسطه استفاده از سرنگ مشترک مبتلا می شوند.
به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ، ایران کمترین آمار ابتلا به ایدز را میان کشورهای خاورمیانه دارد.
وی گفت: استان قم در بیماری های واگیر دار نیز جزو استان هایی با آمار بسیار پایین است، به طوریکه در سال های 88 و 89 برای نخستین بار در 50 سال اخیر حتی ابتلای یک نفر هم به بیماری وبا گزارش نشد.
حجازی افزود: بیماری آنفولانزا نیز به راحتی در استان تحت کنترل است و آمار ابتلا در حد بسیار ناچیز است و همچنین هیچ گزارشی از ابتلای فردی به بیماری آنفولانزای پرندگان گزارش نشده است.ک/3 /7404/556 شماره 174 ساعت 14:34 تمام