۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4252680
۰ نفر
اسلام در وهله اول بر امر به معروف و نهی از منکر تاکید دارد ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 اقتصاد.نماز.جمعه امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه گفت: برخی افراد که می گویند اسلام دین خشونت است و با خشنونت پیشروی کرده است ، از اسلام چیزی نمی دانند ، چرا که اسلام در وهله اول بر امر به معروف و نهی از منکر تاکید دارد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله جنتی افزود: ابتدا باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم ، اگر اثر نکرد باید برخورد کرد که این برخورد شامل مجازات های اسلامی و اجرای حدود اسلامی است و در تمام دنیا این مجازات ها برای متخلفان وجود دارد.
امام جمعه موقت تهران یاد آورشد: اگر فردی یا گروهی از حوزه اسلام خارج شد و ارشاد و امر به معروف اثر نکرد ، اینجا باید برخورد مسلحانه بشود.
و به بحث در خصوص فلسفه جنگ در اسلام پرداخت و افزود: جنگ یک مسئله اجتناب ناپذیر است انسان خصلتهایی مانند حسد ،قدرت طلبی ، سلطه طلبی و روحیه جنگ طلبی دارد که این خصلت ها موجب ایجاد جنگ می شود.
خطیب جمعه تهران اضافه کرد: ما هر چقدر مسالمت آمیز برخورد کنیم ، اگر دشمن حاضر به مسالمت نباشد جنگ پیش می آید و تاریخ نشان می دهد که افرادی قابل اصلاح نیستند و مشکلات اجتماعی ایجاد می کنند.
وی در مورد فلسفه جهاد اسلامی گفت: جنگ در اسلام ، جنگ خدا با دشمنان و جنگ حق با باطل است که در آن نقش مردم ، یاری خداوند است.
جنتی در پاسخ به کسانی که می گویند دین از سیاست جداست گفت: بیش از 100 آیه قرآن در مورد جنگ است این موضوع نشان می دهد که باید حکومتی اسلامی بر جامعه حاکم باشد .
خطیب جمعه تهران گفت : حتی وقتی حکومت اسلامی در جامعه بر پا شد ، داخل همین جامعه اسلامی نیز آدم ناسالم زیاد است که اول باید با امر به معروف و نهی از منکر آنها را ارشاد کرد ولی اگر منکری با زبان برداشته نشد، ناچار باید با زور و قدرت آن منکر را برطرف کرد.
سیام ** 1579 1918** شماره 139 ساعت 13:52 تمام