۲۷ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4252631
۰ نفر
برنامه 20 میلیون تنی تولید فولاد در سال 89 عملی شد ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/27 اقتصاد.صنعت.معدن معاون وزیر صنایع و معادن با اعلام خبر تحقق برنامه تولید 20 میلیون تن فولاد در سال جاری گفت: نه تنها برنامه های سال 1389 عملی شد بلکه اجرای طرحها نیز سرعت گرفت به گونه ای که برخی از پروژه ها سریع تر از موعد به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) ،حسن پلارک با موفق خواندن برنامه های اجرا شده در سال 1389گفت: در این سال با الگو گرفتن از پیام مقام معظم رهبری مبنی بر -کار مضاعف و همت مضاعف < برنامه های تدوین شده به اتمام رسید.
معاون وزیر صنایع و معادن با اشاره به فشارهای وارده به اقتصاد ایران از سوی برخی قدرت های غربی اظهار داشت: به زودی با همت نیروهای سختکوش در این حوزه ها، میزان تولید برابر با ظرفیت های ایجاد شده خواهد شد.
رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: در سالی که گذشت هشت طرح در حوزه های معادن و صنایع معدنی به بهره برداری رسید این در حالیست که 14 طرح دیگر نیز تولید آزمایشی را آغاز کردند و آماده افتتاح شدند.
پلارک افزود: روند تولید نیز تا انتهای سال 1389 به گونه ای بود که نیاز های داخلی تامین شد و در برخی از اوقات با مازاد عرضه محصولات صنایع معدنی در بورس کالا مواجه یودیم که این امر تثبیت قیمت ها را به همراه داشت.
معاون وزیر صنایع و معادن خاطر نشان کرد: در سال جدید نیز با رشد تولید، نیازهای داخل تامین خواهند شد و قیمت ها همچنان متعادل باقی خواهند ماند پلارک همچنین به برنامه های سال جدید اشاره کرد و خبر داد که پروژه های متعددی در بخش های فولاد، مس ، آلومینیوم و معادن وارد مدار تولید می شوند و بدین ترتیب روند عرضه محصولات افزایش می یابد و قیمت ها نیز از ثبات برخوردار می شوند.
اقتصام ** 1579 1918** شماره 090 ساعت 11:26 تمام