۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4242572
۰ نفر
حوزه و دانشگاه، استفاده درست از منابع طبیعی را برای جامعه تبیین کنند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 اقتصاد.نماینده ولی فقیه.وزارت جهاد کشاورزی قم - نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: حوزه و دانشگاه، استفاده صحیح از منابع طبیعی را برای مردم بویژه جوانان تبیین کنند.
به گزارش ایرنا،حجت الاسلام والمسلمینحسن عالمیروزپنجشنبه درهمایش ملیخاستگاه دینی بیانات رهبر معظم انقلاب درحوزه منابع طبیعی در قم اظهار داشت: علما، روحانیون و دانشگاهیان باید سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری را در بهره وری مناسب از منابع طبیعی و حفظ محیط زیست یاری رسانند.
وی ادامه داد: طلاب و روحانیون باید یافته های دینی و عقلانی را که در این زمینه در متون دینی موجود است را به اذهان و افکار جامعه منتقل کنند.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم واحادیث ائمه معصومین (ع) درباره حفظ منابع طبیعی گفت: این معارف و آموزه ها نباید درلابلای کتب و تفاسیر باقی بماند و وظیفه همه ما، تبیین این آموزه های انسانساز برای همه مردم در جهت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است.
نخستین همایش ملی خاستگاه دینی بیانات رهبر معظم انقلاب در حوزه منابع طبیعیدر راستای تاکیدات معظم له درباره حفظ منابع طبیعی، در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد.
در این همایش یکروزه ، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری،جمعی از مدیران استانی، علما، فضلا، اساتید، طلاب حوزه های علمیه و اساتید و دانشجویان کشور حضور داشتند. ک/2 553/ /550 شماره 346 ساعت 16:01 تمام