۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4242426
۰ نفر
رییس جمهوری:پیشرفتهای علمی ایران ، نتیجه روحیه ایثار گری است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 سیاسی.رییس جمهوری.استان لرستان.ایثارگران خرم آباد - رییس جمهوری حفظ روحیه ایثارگری و معرفی فرهنگ متعالی ایرانی به دنیا را دو ماموریت مهم کنونی ملت ایران ذکر کرد و گفت : دستیابی به انواع موشک ها و ماهواره ها و پبشرفت های علمی و فن آوری در زمینه های مختلف در ایران نتیجه روحیه ایثارگری است .
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا ، محمود احمدی نژاد شامگاه چهارشنبه در دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران استان لرستان افزود: دو هدف از اعطای نشان ایثار قدر شناسی ملت بزرگ ایران از خانواده بزرگ ایثارگران و همچنین بیان این مسئله که راه سعادت و عزت و افتخار تنها با ایثارگری است ، می باشد .
رییس جمهوری اعطای نشان ایثار را نشانگر مدیون بودن ملت ایران به خانواده ایثارگران دانست و گفت : درواقع این حرکت ، نوعی قدرشناسی است .
وی با بیان اینکه همه انسانها درهر کجا که هستند به دنبال عزت ابدی و همچنین رسیدن به مراتب قرب الهی هستند ، تصریح کرد: تنها راه رسیدن به کمال فردی و اجتماعی داشتن روحیه ایثارگری و آماده بودن برای ایثار است .
احمدی نژاد تاکید کرد : اگر کسی آمادگی ایثار در راه خدا را نداشته باشد ، چنانچه هفتاد سال هم عبادت کند مفید نخواهد بود ،زیرا عاملی که نزد خداوند انسان را برجسته می کند امادگی برای ایثار است .
رییس جمهوری در ادامه افزود: اگر ملتی همه ثروتها و فرصتها را در اختیار داشته اما فاقد روحیه ایثارگری باشد طعم عزت و سعادت را نخواهد کشید .
احمدی نژاد در ادامه به وضعیت برخی از کشورها در دنیا اشاره کرد و گفت : در دنیا کشورهای کم جمعیت اما ثروتمند هستند که امپراتوری آمریکا به راحتی با سرنوشت انها بازی می کند ، بطوریکه روزی حاکمان انها را برداشته و افراد دیگری را جایگزین آنها می کند که این به دلیل نداشتن روحیه ایثارگری در این نوع کشورها است .
رییس جمهوری سپس به انواع پیشرفت های علمی و فن آوری در کشور اشاره کرد و گفت : بدون شک ، ساخت ماهواره و موشک و حرکت پرشتاب به سمت سعادت به دلیل داشتن روحیه ایثارگری ملت ایران است .
رییس جمهوری تاکید کرد ملت ایران می کوشد الگو و نشانه و پیبشگام برای همه ملت های دنیا شود .
احمدی نژاد دلیل اینکه ایران اکنون در دنیا به عنوان یک الگو مطرح شده است ، داشتن روحیه ایثارگری و نه سیاست بازی دانست .
وی پیام امروز ملت ایران به دنیا را کسب سعادت زندگی و امادگی برای ایثارگری دانست و گفت : ایثارگری و شهادت یک هدیه بزرگ الهی است .
رییس جمهوری در ادامه دو ماموریت امروز ملت ایران را حفظ محکم روحیه ایثارگری در کشور و همچنین معرفی فرهنگ متعالی ایرانیان به دنیا ذکر کرد احمدی نژاد افزود : سالها پیش به گونه ای تبلیغ می کردند که مستکبران آخر پیشرفت و انسانیت هستند و متاسفانه در دنیا بسیاری از مردم آن را باور می کردند اما امروز پرده پایین آمده و چهره واقعی انها اشکار شده است .
رییس جمهوری با تاکید براینکه باید فرهنگ خود را به دنیا معرفی کنیم تصریح کرد اکنون دنیا تشنه حقیقت و اسلام ناب است .
احمدی نژاد با بیان اینکه این مسئله به معنی بی توجهی به رفع مشکلات کشور نیست تاکید کرد اگر شر مستکبران را دفع نکنیم و نظام بین المللی را اصلاح نکنیم آنها اجازه حل مشکلات داخلی را نمی دهند .
احمدی نژاد تاکید کرد که همه دنیا می دانند ملت ایران نه اهل تجاوز است و نه اهل پذیرفتن تجاوز و زورگویی ، اما با این وجود دشمن نمی خواهد ایرانیان به قله های پیشرفت برسند چرا که می دانند اگر ملتی بدون اجازه انها به قله های پیشرفت برسد در نتیجه سلطه انها نابود خواهد شد .
احمدی نژاد در ادامه گفت : اکنون ملت ها بدنبال راه و اندیشه جدیدی هستند و این لحظه زمان هنر نمایی ملت ایران است که راه و هدف درست زیستن و مسیر ایثارگری را به انها نشان دهد .
رییس جمهوری سپس افزود: از زبان شما به دشمنان می گویم که خیلی تلاش کردید که روحیه ملت ما را بشکنید ، حتی هشت سال پیش اعلام کردید که انرژی انقلاب ملت ایران به اتمام رسیده است ، حتی برخی دنباله روهای دشمن در ایران در روزنامه ها نوشتند انقلاب امام را باید در موزه ها جستجو کرد ، اما حربه آنان ره بجایی نبرد.
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه 23 سال از دوران دفاع مقدس گذشته است خطاب به ایثارگران گفت : در دروه ای نیش ها و کنایه های زیادی را تحمل کردیم ، برخی از آنها حرفهای یاوه زدند اما خودشان از قبال ایثار و ایثارگران به خیلی از جاها رسیدند .
رییس جمهوری خطاب به غرب گفت : از زبان ملت ایران به شما می گویم گوش های خود را بازکنید ، اگر خیال می کنید روزی شعله فرهنگ ایثارگری و انقلابی ملت ایران فرو کش می کند سخت در اشتباه هستید زیرا ایثارگران امروز ، مومن تر ، هوشمند تر و مقاوم تر در صحنه ایستاده و اجازه نمی دهند کوچکترین آرزوی استعماری شما محقق شود.
احمدی نژاد افزود: شما خیال می کنید که با طراحی فتنه گرانه به ملت ایران فشار و در درون مرزهای جغرافیایی ملت را محصور کنید اما با اطمینان به شما می گویم این جامعه ایثارگر و مستقل ایرانی به فضل الهی پرچم توحید و عدالت را بر کاخ ها برافراشته می کند و همه شمارا از تخت فرعونی به زیر می کشانند.
** شبد ** 2023 ** شماره 174 ساعت 11:57 تمام