۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4242418
۰ نفر
..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 اجتماعی.داخلی.شورای اداری.پلدختر - وزیر بهداشت خرم آباد _ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال هزار و 400 پزشک متخصص را به نقاط محروم و دور دست در سطح کشور اعزام کرده ایم.
دکتر مرضیه وحید دستجردی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان پلدختر افزود: سال آینده این مناطق دیگر به پزشک متخصص نیاز ندارند.
وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین خدمات دولت انجام سفرهای استانی است اظهار داشت: یکی از اهداف این سفرها بررسی و حل مشکلات موجود در بخشهای مختلف از جمله حوزه بهداشت و درمان است.
او در ادامه گفت: دانشکده پرستاری یا پیراپزشکی در شهرستان پلدختر راه اندازی می شود. راه اندازی این دانشکده در ارتقا وضعیت سلامت و اشتغال منطقه تاثیر بسیاری دارد.
وزیر بهداشت همچنین با اشاره به افتتاح بیمارستان 64 تختخوابی پلدختر گفت : در این بیمارستان 12 پزشک متخصص مشغول خدمت هستند و این در حالی است که باید پنج پزشک متخصص را در بیمارستان 64 تختخوابی داشته باشیم.
دکتر دستجردی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این بیمارستان دیگر رفت و آمدهای پرمخاطره جاده پلدختر - خرم آباد حذف خواهد شد افزود: از این پس عملهای جراحی در بیمارستان 64 تختخوابی پلدختر انجام می شود و مردم این منطقه از امکانات درمانی این بیمارستان بهره مند می شوند.
وی گفت: پلدختر سومین شهرستان استان لرستان از نظر جمعیت است که باید کارهای بزرگ دیگری در آن به همت مسئولان انجام شود.
او به کمبود برخی تخصصها در بیمارستان 64 تختخوابی پلدختر اشاره و بیان کرد: قصد داریم در این بیمارستان پزشکان متخصص در بخشهای قلب و اورتوپدی را چند روز در هفته مستقر کنیم.
وی بر ضرورت تامین یک دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان پلدختر نیز تاکید کرد و گفت: این بیمارستان باید مجهز به این دستگاه شود و دستگاه سی تی اسکن در اختیار بیمارستان قرار گیرد.
وی ادامه داد: امسال 55 پزشک به دانشگاه علوم پزشکی لرستان داده شده که از این رقم سهم خوبی به شهرستان پلدختر اختصاص یافته است.
وزیر بهداشت همچنین از آمار بالای بیماران مبتلا به ویروس اچ.آی.وی در لرستان اظهار تاسف و بیان کرد: آمار اچ.آی.وی در لرستان به خاطر تزریق اعتیاد بالا است.
وی گفت: آمار سوختگی در استان لرستان نیز بالا است لذا قصد داریم در این استان مراکز آموزش و مشاوره رفتاری را به 10 مرکز افزایش دهیم.
7272/1625 شماره 166 ساعت 11:48 تمام