۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4242363
۰ نفر
قیام مردمی در کشورهای منطقه حرکتی به خط اصیل الهی و انسانی است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 سیاسی.ریاست جمهوری.خرم اباد خرم آباد- رییس جمهوری با اشاره به تحولاتی که اکنون در برخی از کشورهای منطقه افتاده است، گفت: حرکت هایی که در بدنه اجتماعی ملت ها در تمام دنیا افتاده است، حرکتی به خط اصیل الهی و انسانی است.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دکتر محمود احمدی نژاد روز پنج شنبه در دیدار با مدیران استان لرستان وضعیت کنونی و قیام های انقلابی در برخی کشورهای منطقه را آغازی برای اتفاق مهمی بیان کرد که وعده پیامبران بوده است.
رییس جمهوری تصریح کرد: ایران در بین بهترین ملت ها قرار دارد از این رو نباید مهلت خدمتگزاری را از دست دهیم.
وی با یادآوری اینکه امروز ساختن یک سد و کارخانه فقط یک کار اقتصادی نیست، این فعالیت ها را کاری انقلابی دانست و گفت: دشمنان بشریت امروز ظواهر مادی خود را در قالب اعتقادات و اندیشه های خود به دنیا معرفی کرده و به گونه ای ترسیم کرده اند که خارج از این اندیشه ها و اعتقادات نمی توان به جایی رسید.
رییس جمهوری گفت : امروز دشمن با تبلیغ فراوان این گونه اعلام کرده است که ایران در فقر و جهل به سر می برد و امکان ندارد به پیشرفت دست یابد زیرا دشمن اگر ببیند ملتی تحت شعارهای الهی حرکت کند با آن مقابله می کند .
احمدی نژاد افزود: آن ها (غرب ) به ایران فشار می آورند که هسته ای نشود؟ در واقع می خواهند مانع تجلی اندیشه هایی شوند که می تواند هم دنیای مردم و هم کمال جاودانه انسان ها را ترسیم کند.
رییس جمهوری سپس در ادامه با قدردانی از تلاش های مدیران استان لرستان تاکید کرد: نباید فرصت خدمتگزاری را از دست بدهید زیرا این فرصت به راحتی به دست نیامده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در استان لرستان به فاصله فعالیت های انجام شده در این استان نسبت به اهداف و برنامه های توسعه این استان اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت های مهم مدیران استان ، جبران این فاصله هاست.
وی با تاکید براینکه استان لرستان نیاز به جهش دارد ، گفت: اعتقاد دارم که می توانیم این فاصله را جبران کنیم.
احمدی نژاد تغییر نگاه مدیران را در ساخت و توسعه استان مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر سقف هدفگذاری مدیران پایین باشد هر چه تلاش کنید به همین سقف پایین خواهید رسید در صورتی که نقطه هدف گذار بالاتر رود توسعه و پیشرفت برای مردم بیشتر فراهم خواهد شد.
وی از مدیران و مسوولان استان خواست فضای کارهای کارشناسی را با تشکیل جلسات با حضور تمام مدیران ، مسوولان و کارشناسان استان بازتر کنند تا مسیر رسیدن به قله های پیشرفت هموارتر شود.
رییس جمهوری یکی از مشکلات استان لرستان را بیکاری دانست و گفت: برای بیشتر شدن فرصت ها و ظرفیت های اشتغال و افزایش تولید فقط منابع مالی راه حل رفع مشکل نیست بلکه باید در برنامه خود در جهت رفع موانع و فرصت سازی تلاش کنیم.در واقع از ظرفیت های قانونی برای راه انداختن کار استفاده کنیم.
وی در ادامه از مدیران استان خواست ضمن بازکردن فضای سرمایه گذاری در استان، فضای فعالیت های اقتصادی را بانشاط تر کنند.
رییس جمهوری با تاکید براینکه این توان درمدیران استان وجود دارد تا بتوانند که با برنامه ریزی دقیق میزان سرمایه گذاری در استان و رونق صنعت و گردشگری در استان را افزایش دهند گفت: در این صورت استان لرستان طی پنج سال آینده به جایگاه بالاتری خواهد رسید.
احمدی نژاد در ادامه مردم داری را به مدیران استان توصیه کرد و گفت: با پشتیبانی همین مردم در راس کار هستیم ؟ دستگاه های اجرایی باید پناهگاه مردم باشند از این رو با همین امکانات و بودجه ها می توانند بسیاری از مشکلات مردم را برطرف کنند.
وی با بیان اینکه در پنج سال اخیر هزینه های دولت و بودجه کاهش بسیاری داشته است ، تصریح کرد: جای کار برای کاهش این هزینه ها همچنان وجود دارد رییس جمهوری تاکید کرد: نگاه ما به مردم و مسوولیت جز این که خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم باشد ، چیز دیگری نیست ؟ اگر احساس دل ما این باشد که نوکر مردم هستیم خود به خود کارها راه می افتد و دراین صورت در سیستم های اداری شاهد کاهش هزینه ها و سرعت انجام کار خواهیم بود.
وی توجه به الگوی ساختن را به مدیران استان یادآور شد و گفت: اگر ساختن وبرنامه ریزی در یک راستا و محور روشن قرار نگیرد ، در صورت انجام کار نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.
رییس جمهوری با اشاره به الگوهای کنونی که اکنون در کشور در حال انجام است، گفت: این الگو همان الگوی نظام برنامه ریزی توسعه غربی است که به ما معرفی کرده اند.
احمدی نژاد تصریح کرد: آن ها(غرب ) جهان را به سه گروه توسعه یافته، در حال توسعه و عقب افتاده تقسیم بندی کرده اند؟ نتیجه تلاش های ما براساس این الگو چیزی جز رسیدن به آن ها نیست.
وی با بیان اینکه حرکت براساس برنامه تعیین شده اصلی آن ها (غرب ) چیزی استعمار نو و فرامدرن نیست، گفت: نیتجه مسیری که آن ها برای ما تعیین کرده اند سبب خواهد شد که ما همیشه عقب تر از آن ها و آنها همیشه پیشگام حرکت کنند.
رییس جمهوری تعیین مسیر حرکت توسعه تعیین شده از غرب را منتهی به این دانست که اقتصاد در دست صهیوینیست ها خواهد افتاد.
وی تاکید کرد: این برنامه ریزی ها در حالی است که ما به دنبال جامعه مهدویت و جامعه آرمانی و متعالی هستیم ؟ در واقع روش های ما با آن ها تفاوت دارد.
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه به دنبال الگوی اسلامی ایرانی هستیم ، یادآور شد: سهم ملت ایران از اسلام با سایر کشورها تفاوت دارد زیرا مفهوم ولایت درایران زنده است که این حقیقت اسلام است.
وی به دو معنای روش های ایرانی در ساخت کشور اشاره کرد و گفت: اتکا به منابع ایرانی و ابتکارات ایرانی دو معنایی است که باید آن ها را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر از استعداد خودمان استفاده کنیم نه تنها هزینه های خودمان کاهش می یابد بلکه اشتغال نیز افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: از این پس باید جهت نگاه ها را تغییر دهیم زیرا که این مساله سبب بروز خلاقیت ها می شود.
رییس جمهوری تاکید کرد که استفاده از روش های ایرانی به این معنا نیست که از تجربه های دیگران نمی توان استفاده کرد، فناوری و تجربه های دیگران در خدمت اندیشه است و باید از روش های ایرانی استفاه کرد.
سیام 9190/1581**2023** شماره 112 ساعت 11:04 تمام