۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4242310
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 اقتصاد.کشاورزی.تو.سعه اقتصادی قم- معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: رسالت امروز جهادگران عرصه کشاورزی نبرد اقتصادی با دشمن برای ایجاد یک سیستم پایدار در کشور و ارایه آن به جهان است.
به گزارش ایرنا، سیدعلی صدر السادات چهارشنبه شب در یادواره 58 شهید جهاد کشاورزی قم تحت عنوان سنگرساز بی سنگر درمسجد الغدیر قم با اشاره به خلاقیتها، رشادتها و فداکاریهای جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در آن دوران ،جهاد سازندگی توانست با کمترین امکانات کارهای بسیار بزرگی را انجام دهد که برای دنیا بسیار تعجب آور و حیرت انگیز بود و امروز نیز باید این توانایی خود را در زمینه کشاورزی بروز دهد.
معاون وزیر کشاورزی با اشاره به رشد قابل توجه تولیدات بخش کشاورزی گفت: در حالی که در دوران قبل از انقلاب تولیدات کشاورزی کشور سالیانه تنها پنج میلیون تن بود امروز به برکت تلاش پرسنل جهاد کشاورزی به بیش از یکصد میلیون تن رسیده که امنیت غذایی کشور را تا حد بسیار زیادی تامین کرده است.
صدرالسادات دوران جنگ تحمیلی را یک نقطه شروع بسیار مهم برای این بخش مهم کشورعنوان کرد و افزود: منشا تمام موفقیت های امروز جهاد کشاورزی که در ابتدا با نام جهاد سازندگی فعالیت داشت به خاطر تجربیات بسیار خوبی بود که در دوران جنگ به دست آورد.
وی روحیه خودباوری و خودکفایی را مهمترین عامل موفقیت جهاد عنوان کرد و افزود: این روحیه زمانی در بین اعضای جهاد سازندگی ایجاد شد که کشور در معرض یک جنگ نابرابر و همه جانبه قرار گرفته بود و ما توانستیم با بهره گیری از فکر و ابتکار خویش کمبود امکانات را به نحو بسیار مطلوبی جبران کنیم.
معاون وزیر کشاورزی اظهار داشت: اخیرا از سوی یکی از دانشگاه های معتبر دنیا در مورد عامل اصلی موفقیت چند شرکت و سازمان موفق و مطرح دنیا از جمله سونی تحقیقاتی به عمل آمده و طی آن مشخص شده که عامل موفقیت این شرکت ها تنها تکنولوژی و سرمایه نیست بلکه آنچه که آنها را به پیشرفت رسانده است یکسری قواعد و مقررات ارزشی است که در چهارچوب آن سازمان رعایت می شود.
صدرالسادات اظهار داشت: جهاد سازندگی نیز دردوران جنگ درست یک چنین وضعیتی را داشت، ما در آن دوران کلاشینکف و ژ سه نداشتیم ولی آنچه رزمندگان اسلام را بر دنیا چیره ساخت بیش از همه نیروی ایمان و تعهد بود.
وی همچنین شهیدان و ایثارگران دوران دفاع مقدس را یکی از سرمایه های جاویدان کشور عنوان کرد و افزود: امروز کشور هر چه دارد از برکت فداکاری های این شهیدان است پس باید با قدردانی از خانواده های این بزرگان، یاد و نام آنها را برای همیشه در کشور زنده نگه داریم.ک/2 7407/ /550 شماره 059 ساعت 10:07 تمام