رسیده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 اقتصاد.داخلی.مسکن زنجان-معاون وزیر مسکن و شهرسازی، با بیان اینکه دولت برای احیا و بازسازی بافت های فرسوده کشور مصمم است گفت: دولت برای احیا و نوسازی بافت های فرسوده در سال90، 800 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است.
احمدصادقی شامگاه چهارشنبه درمراسم کلنگ زنی احیای 9 هکتار از اراضی بافت فرسوده شهرستان خدابنده، افزود: مشکل41 درصد از22هکتار بافت فرسوده شهرستان خدابنده که از زمین های اوقافی این شهرستان بود حل و رفع شده است وی گفت: مسوولان وزارت مسکن و شهرسازی در تلاش برای رفع مشکل سایر زمین های اوقافی و احیای بافتهای فرسوده این بخش ها نیز هستند.
صادقی، اظهار کرد: دولت در احیا و نوسازی بافتهای فرسوده به سرعت در حرکت بوده و برای تحقق این برنامه در تلاش برای رفع تمامی مشکلات بافتهای فرسوده است.
معاون وزیر مسکن و شهرسازی، به افزایش اعتبارات احیا و نوسازی بافت های فرسوده درشهر و روستا اشاره کرد و گفت: در زمان حاضرمتقاضیان احیا و نوسازی بافتهای فرسوده در سطح شهرها می توانند با دریافت وام قرض الحسنه از200 میلیون ریال الی250 میلیون ریال برای احیای خانه های فرسوده خود اقدام کنند.
وی، احیا و نوسازی 9 هکتار از بافت فرسوده شهرستان خدابنده را اقدامی بزرگ در نوع خود دانست و خاطرنشان کرد: استان زنجان همواره یکی ازاستانهای پیشرو در ساخت مسکن و احیای بافتهای فرسوده بوده است.
7319/522/ 1645 شماره 052 ساعت 09:51 تمام