۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4242284
۰ نفر
رویکرد درس تاریخ منسجم کردن پیام های تربیتی برای مخاطبان است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 فرهنگی.آموزش و پرورش.آموزش و پرورش معاون دفتر آموزش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش گفت: رویکرد تربیتی درس تاریخ منسجم تر ساختن پیام های تربیتی برای مخاطبین است.
به گزارش ایرنا، مرضیه مسگرزاده شب گذشته در همایش طرح رویکرد تربیتی درس تاریخ که با حضور جمعی کارشناسان و مسوولان در مدرسه نمونه دولتی اندیشه سبز ناحیه یک قزوین برگزار شد، افزود: محتوای تولید شده در کتاب درسی تاریخ برای آن است که معلم وقتی به دانش آموزان درس می دهد مفاهیم آموزشی کتاب درسی را با مفاهیم دینی، مذهبی، نکات تربیتی و اخلاقی آمیخته کند.
وی اظهار داشت: زمانی که مفاهیم آموزشی کتاب درسی با مفاهیم دینی و مذهبی آمیخته شود، کلاس پرنشاط خواهد بود و دانش آموزان به لحاظ تربیتی با مفاهیم درسی ارتباط برقرار می کنند.
این مسوول خاطرنشان کرد: طرح آموزش مبتنی بر رویکرد فرهنگی و تربیتی درس تاریخ در حال اجراست و اجرای این طرح نقش تربیتی معلمان را در دروس تاریخ تقویت خواهد کرد.
وی با بیان این که مجری طرح آموزش مبتنی بر رویکرد فرهنگی و تربیتی، دفتر آموزش و پرورش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش است، اضافه کرد: با اجرای این طرح نقش معلم در تدریس کتاب درسی پررنگ تر خواهد شد.
این مسوول ادامه داد: بهترین راه تحقق اهداف این نوع از همایش ها بررسی موضوع در کارگاهها و محیط هم اندیشی خواهد بود که باید مورد بررسی قرار گیرد.
معاون آموزش متوسطه سازمان آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این همایش با تاکید بر آموزش آموزه های دینی و اعتقادی به دانش آموزان گفت: کار آموزش و پرورش تنها تدریس نیست بلکه آموزش مسائل تربیتی، دینی، معنوی باید در اولویت قرار گیرد و نگاه ما به دانش آموزان نگاهی الهی باشد.
سعید پاینبرد افزود: استکبار جهانی با استفاده از تبلیغات رسانه ای و شبکه های متعدد ماهواره ای سعی در بی هویت کردن و دین زدایی از فرزندان و آینده سازان ایران اسلامی را دارد.
وی اظهار داشت: امروزه نباید مسائل تربیتی جوانان را نادیده بگیریم و آن را به قشر خاصی از جامعه واگذار کنیم چرا که هر کدام از ما مسوول هستیم و باید تا آنجا که در توان داریم وارد عمل شویم.
این همایش با اجرای عملی روش تدریس با رویکرد تربیتی توسط دو گروه از دبیران مجری طرح انجام شد.
8127/616/1448/506 شماره 033 ساعت 08:43 تمام