۲ اسفند ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 4235142
T T
۰ نفر
..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/02 سیاسی.حاشیه دیدار رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای.میلاد پیامبر اکرم تهران - دیدار مردم، روسای سه قوه، مسئولان نظام و همچنین سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی در ایران با رهبر معظم انقلاب اسلامی، در روز میلاد حضرت محمد (ص ) و ولادت حضرت امام جعفرصادق (ع)، با حاشیه هایی همراه بود.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در خجسته سالروز میلاد پیامبر اعظم اسلام (ص ) و حضرت امام جعفر صادق (ع) جمعی از مردم ولایت مدار به همراه روسای سه قوه، مسئولان کشوری و لشکری و سفیران و نمایندگان کشورهای اسلامی و همچنین تعدادی از علمای شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی، صبح امروز(دوشنبه ) در حسینیه امام خمینی (ره ) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
** با وجود آنکه برنامه ساعت 10 صبح شروع می شد، علاقمندان ولی امر مسلمین از 7 صبح خود را به حسینیه امام خمینی (ره ) رسانده بودند تا بتوانند با استقرار در صفوف جلو، از نزدیک با رهبر و امامشان دیدار کنند.
** مشتاقان ولی فقیه همیشه برای حضور در چنین برنامه هایی لحظه شماری می کنند، اما برای شرکت در این مراسم به دلیل محدودیت جا، نیازمند کارت بود ؟ با این حال خیل مشتاقان رهبر معظم انقلاب از هر گروه سنی در مقابل درب ورودی در انتظار ایستاده بودند تا برای آنها نیز مجوز ورود صادر شود تا پیش از شروع برنامه و سخنرانی امامشان بتوانند در محضر رهبر معظم انقلاب حضور یابند.
** چهره ها و لباس های افرادی که توانسته بودند خود را به این مراسم برسانند خود گویای حضور اقشار مختلف مردم ایرانی و سایر کشورهای مسلمان بود که بدون توجه به رنگ و قومیت در کنار هم نشسته و این روز بزرگ مسملین را به هم تبریک می گفتند.
** در حالی که عاشقان ولی امر مسلمین همچنان در انتظار ورود امامشان بودند، ذکر صلوات برای نابودی دشمنان اسلام و فتنه گران، ظهور امام زمان ( عج ) و همچنین پیروزی ملتهای انقلابی مردم منطقه که ندای حق طلبی آنها گسترده تر شده است، فضای حسینیه را عطرآگین کرده بود.
** پارچه نوشته بزرگی که آیه و ما آتکم الرسول فخذوه و ما نهکم غنه فانتهوا (و شما آنچه رسول حق دستور دهد بگیرید و هرچه نهی کند واگذارید) بر آن به نگارش درآمده بود، در پشت جایگاه رهبر معظم انقلاب نصب شده بود.
** سفرا و نمایندگان مرد و زن کشورهای اسلامی در ایران با لباس های محلی و ملی خود همچون سالهای گذشته در روز میلاد نبی اکرم (ص ) که روز وحدت مسلمانان جهان است، در این مراسم حضور داشتند.
** کودکان و نوجوانان دختر و پسر خردسال نیز با آن چهره های بشاش امروز در کنار پدران و مادرانشان به این مراسم آمده بودند و همانند بزرگان خود در انتظار ورود امامشان لحظه شماری می کردند. آنها آمده بودند که بگویند راه بزرگان خود در ولایت مداری را محکمتر و استوارتر ادامه خواهند.
** با نزدیک شدن به لحظات ورود رهبر معظم انقلاب، در حسینیه امام خمینی (ره ) دیگر جای سوزن انداختن نبود؟ فوج فوج بر تعداد مردم ولایتمدار در مراسم افزوده می شد. برای اینکه مردم دیگری بتوانند وارد حسینیه شوند، از کسانی که در حسینیه حضور داشتند خواسته شد که مهربانانه تر بنشینند که این موضوع با استقبال مردمی که از صبح زود خود را به حسینیه رسانده بودند، همراه شد.
** در لحظاتی که انتظار ورود امام مسلمین نزدیکتر می شد، خیل عاشقان رهبر معظم انقلاب با شعارای پسر فاطمه، منتظر تو هستیم، عشق و ارادت خود را به ولایت فقیه اعلام و بر آن تاکید دوباره کردند.
** پیش از ورود حضرت آیت الله خامنه ای صدای نوای دعای فرج با همخوانی همه شرکت کنندگان ، در حسینیه طنین افکن شد.
** ورود جمعی از وزرا و مسئولان کشوری و لشکری از قسمت جایگاه ویژه، حاکی از پایان انتظار عاشقان ولی امر مسلمین جهان بود ، بطوری که در همین لحظات همه خود را برای ورود امامشان آماده می کردند.
** با ورود رهبر معظم انقلاب به حسینیه، ناگهان جمعیت به پا خاسته و با فریاد صلی علی محمد بوی خمینی آمد، ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند ، ابوالفضل علمدار خامنه ای نگه دار ، خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست و مرگ بر ضد ولایت فقیه، باردیگر ندای ولایتمدار بودن ملت ایران را تکرار کردند.
** مردم در حالی که شعار می دادند حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست همزمان اقدام به سینه زنی کردند.
** پیش از سخنرانی رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری سخنان کوتاهی بیان کرد و سپس همه را به شنیدن سخنان ولی امر مسلمین دعوت کرد.
** دست آخر اینکه ، از شرکت کنندگان در مراسم با شیر و شیرینی در مقابل درب ورودی حسینیه پذیرایی شد.
سیام *2023* شماره 240 ساعت 16:16 تمام
۰ نفر