۲۳ آبان ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4173348
۰ نفر
حرکت نوین در سینما با تشکیل شورای عالی استاندارد هنری محقق می شود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 فرهنگی.سینما.اکبر عبدی تهران-بازیگر پیشکسوت سینما عنوان کرد: برای آنکه نتیجه ای مناسبی از برگزاری جشنواره تصویر استاندارد حاصل شود باید شورای عالی استاندارد هنری تشکیل و منطبق بر هر شاخه سینمایی از قدرتمندترین افراد همان حوزه دعوت به عمل آورد.
به گزارش ایرنا، اکبر عبدی ؟ هنرپیشه پیشکسوت سینما و تلویزیون روز یکشنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی نخستین جشنواره تصویر استاندارد درباره معیارهای بازیگری استاندارد، گفت: قدرت اجرای متفاوت و در عین حال به هم پیوسته، مکمل کننده نقش های مشابه است، به گونه ای که شاخصه های آشنای نقش را در ذهن جامعه بازسازی کرده و به ماندگاری و پایداری نسلی یک کاراکتر منجر می شود.
وی ادامه داد: بازیگران بسیاری در طول سه دهه بعد از انقلاب در یک نقش کلیدی درخشیدند و جاذبه برخی از این کاراکترها به آن حد رسید که گروهی از سینمایی نویسان در ارزیابی فنی بازیگر، به همان نقش تکیه می کردند.
این هنرمند دراین باره به بیان مثالی پرداخت و افزود: در این باب می توان از حمید فیلم سینمایی هامون و حاج کاظم فیلم سینمایی آژانس شیشه ای نام برد که بازیگرانشان تا مدت ها متهم به کلیشه آفرینی بودند اما جزئیات حسی و تکنیکی در نقش های دیگرشان چنان از سوی آنها رعایت شد که به قله بازیگری سینمای ایران رسیدند.
عبدی با بیان اینکه برگزاری جشنواره تصویر استاندارد حرکتی نوین در راستایی ارزیابی مجدد بسیاری از پتانسیل های مغفول سینمای ایران است، اظهارداشت: برای آنکه نتیجه ای مناسبی از برگزاری این رویداد حاصل شود باید شورای عالی استاندارد هنری تشکیل و منطبق بر هر شاخه سینمایی از قدرتمندترین افراد همان حوزه در راستای معیارگذاری استاندارد هنری دعوت به عمل آورد.
به گفته بازیگر فیلم سینمایی مادر تسلط بر زبان رفتار، زبان گفتار و زبان اندام به عنوان مثلث استاندارد هنری نقش، سه شاخصه اصلی بازیگری محسوب می شوند.
وی گفت: اگر سطح درخشش یک کمدین را قدرت خنداندن مخاطب منطبق بر قواعد تعریف شده عرصه هنر بدانیم و البته درخشش غافلگیرکننده وی در یک نقش درام نیز با تداوم همراه باشد، می توان نوع بازیگری آن هنرمند را استاندارد دانست ؟ در واقع اگر هنرمند در وجهی کمالی به مولفه ها ذکر شده دست یابند، به سطح عالی هنر بازیگری یا همان استاندارد ملی بازیگری رسیده است.
یادآور می شود نخستین جشنواره تصویر استاندارد دهم تا چهاردهم آذر ماه در تهران برگزار خواهد شد.
فراهنگ 1918** شماره 530 ساعت 17:28 تمام