۱۰ مهر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4145806
۰ نفر
حمایت اخیر از عناصر ضدانقلاب همسویی با دشمنان نظام بود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 سیاسی.داخلی.جشن خانه سینما کرمانشاه - رییس حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: اقدام برخی هنرمندان کشور در جشن اخیر خانه سینما در حمایت از عناصر ضد انقلاب و معاند نظام، همسویی با دشمنان نظام بود.
عباس سروری روز شنبه با محکوم کردن بسترسازی خانه سینما برای این رفتار ناشایست، افزود: در جشن اخیر خانه سینما از هنرمندان کشور انتظار می رفت که برای شناساندن ارزشهای سینمای دفاع مقدس و آرمانهای والای انقلاب گام بردارند.
وی ادامه داد: اما آنچه رخ داد فقط دامن زدن به مسایل حاشیه ای نظام بود که در شرایط کنونی دیگر هیچ جایگاهی ندارند.
سروری با بیان اینکه خانه سینما یک مکان تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: برای دست اندرکاران این نهاد شایسته نیست که با چنین برنامه هایی شان آن جایگاه را پایین آوردند.
وی تصریح کرد: مذموم بودن این حرکت آن هم در زمان گرامیداشت سالگرد دفاع مقدس چندین برابر می شود.
سروری گفت: در این جشن می شد با تجلیل از بزرگان سینمای دفاع مقدس، ارزشهای دوران جنگ تحمیلی را بیش از گذشته به گوش جهانیان رساند نه اینکه با یک حرکت ناشایست، با آنان همسو شد و از عنصر معاند نظام دفاع کرد.
وی با ابراز بدبینی از وضعیت رخ داده در جشن اخیر خانه سینما ، تصریح کرد : نباید با تابع شدن بر احساسات و تسری مسائل سیاسی در همه موضوعات ، آرمانهای نظام را نادیده گرفت.
رییس حوزه هنری کرمانشاه در خصوص موضع گیری مسوولان خانه سینما راجع به بیانیه ای که معاونت سینمایی ارشاد در این راستا صادر کرد، گفت: همراهی نکردن مسوولان خانه سینما با وزارت ارشاد در این خصوص عملی است که بشدت آن را محکوم می کنم.
وی اظهار داشت: هر آنچه که موجب تضعیف نظام ، فرهنگ و ارزشهای والای ایران اسلامی شود ، از سوی هر کسی که صورت گیرد، قطعا محکوم است.
سروری در پایان افزود: اکنون در شرایط جنگ نرم استکبار جهانی قرار داریم و باید مراقب باشیم زمینه را برای اهداف شوم دشمنان در کشور فراهم نکنیم.
7450/567 شماره 506 ساعت 16:50 تمام