۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4006456
۰ نفر
همکاری نیروهای فرانسه و قطر در لیبی رضایتبخش است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/13 سیاسی.وزیردفاع فرانسه.قطر پاریس- وزیر دفاع فرانسه همکاریها میان نیروهای فرانسه و قطر را در چارچوب نیروهای ائتلافی مهاجم به لیبی رضایتبخش خواند.
به گزارش ایرنا، ژرار لونگه روز شنبه در جریان دیدار خود از پایگاه عملیاتی مشترک نیروهای فرانسوی و قطری در جزیره کرت ، همکاریها میان نیروهای طرفین را سازنده و موفق ارزیابی کرد.
قطر در پی حمله هوایی نیروهای غربی به مواضع لیبی ، به جمع نیروهای متحدین و ناتو پیوسته است .
وزیر دفاع فرانسه خاطرنشان ساخت : بیش از200 تن از نظامیان قطری بطور شبانه روزی با نیروهای فرانسوی در عملیات ترتیب یافته علیه مواضع لیبی حضور پیدا می کنند.
سرهنگ انتوان گییو که پیش از این نیز تجربه دو سال همکاری با نیروهای قطری را در پرونده کاری دارد فرماندهی مشترک نیروهای فرانسوی و قطری را در لیبی برعهده دارد.
قطرعلاوه برشرکت در عملیات مشترک علیه نیروهای وفادار قذافی همچنین شورای انتقال قدرت لیبی را نیز برسمیت شناخته است.
فرانسه اولین کشوری است که با حضور نمایندگان شورای انتقال قدرت در الیزه انان را به رسیمت شناخته و سفیر خود را نیز به بنغازی مقر شورشیان اعزام کرد.
وزیر دفاع فرانسه با بیان اینکه ظرف روزهای آینده سطح همکاریها میان نیروهای فرانسوی و قطری افزایش خواهد یافت، افزود : منطقه ویژه ای برای نیروهای مزبور که بتوانند از پشتیبانی ، سیستم های مخابراتی و الکترونیکی برای انجام ماموریت های مشترک و کنترل فضای در لیبی انجام دهند، دایر خواهد شد.
وی افزود : همکاریها میان نیروهای فرانسوی و قطری از15 سال پیش و براساس توافقنامه های همکاری نظامی برقرار بوده و این دو کشور از هواپیماهای شکاری و تجهیزات مشترک نظامی برای انجام عملیات خود استفاده می کنند.
نیروهای قطر هفته گذشته از پایگاه فرانسه در الدفرا در امارات برای شرکت دراین عملیات وارد این جزیره شدند.
اروپام 2092** 1495** شماره 241 ساعت 16:48 تمام