۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4006387
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/13 اجتماعی.گردشگری.خارجی.90نوروز شهرکرد- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران از برقراری روادید گردشگری بین چهار کشور منطقه در آینده نزدیک خبر داد.
شهباز یزدانی روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: صدور روادید گردشگری، صنعت توریسم را بین چهار کشور ایران،ترکیه ، سوریه و عراق تسریع و تقویت خواهد کرد.
وی گفت: هم اکنون صدور این روادید با عنوان ویزای شان گن از سوی وزرای امور خارجه چهار کشور در حال رایزنی نهایی است.
به گفته وی، پس از نهایی و عملیاتی شدن ان از سوی وزرای چهار کشور جمهوری اسلامی ایران، ترکیه ،سوریه و عراق، گردشگری بین این چهار کشور توسعه خواهد یافت.
رییس ستاد دایمی تسهیلات سفرهای کشور، در پاسخ به سوال ایرنا مبنی بر دغدغه برخی از علما و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری تورهای مسافرتی در ایران گفت: این دغدغه به جا می باشد و نظر خوبی را اعلام کرده اند.
یزدانی گفت:در همین خصوص نظارت بر تورهای گردشگری داخلی و خارجی تقویت می شود و در این راستا سایت ir.tsca.www از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ثبت تورهای گردشگری راه اندازی شده است.
وی گفت: شرکت های خدماتی مسافرتی موظف هستند تورهای خود چه خارجی و چه داخلی را در این سایت ثبت نام و میزان خدمات مسافرتی را در ان اعلام کنند.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: این سازمان به این وسیله نظارت عالی خود را بر تورهای گردشگری تقویت می کند تا هموطنان با خیال آسوده و تضمین شده در زمینه مسایل فرهنگی و میزان دریافت خدمات گردشگری از سوی تورهای مسافرتی، اقدام به سفر کنند.
به گفته وی، تا پایان سال 89 بیش از یکهزار و 200تور گردشگری در این سایت ثبت نام کرده اند و انتظار می رود این ثبت نام در سال جاری افزایش یابد به گزارش ایرنا، این مقام مسوول گردشگری ایران برای بازدید از قلعه چالشتر و ستاد سفرهای نوروزی به چهارمحال و بختیاری سفر کرده بود.
587/7359/671 شماره 172 ساعت 12:58 تمام