۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4006265
۰ نفر
جوانان،موسیقی مقامی را احیا کنند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/13 فرهنگی.داخلی.موسیقی تهران-دبیر بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر، گفت: جوانان با احیای موسیقی مقامی از فراموشی این گونه موسیقی جلوگیری کنند.
حسن ریاحی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا به وضعیت موسیقی کشور پرداخت و افزود:خوشبختانه به دلیل حضور جوانان با استعداد و دانش آموخته موسیقی ، شاهد پیشرفت های مناسبی در این عرصه هستیم.
وی با بیان اینکه در سال گذشته حضورجوانان در عرصه موسیقی بسیار پررنگ و موثر بود، افزود: خلاقیت در آهنگسازی و تشکیل گروههای مختلفی از جوانان علاقه مند و تحصیلکرده نوید از آینده درخشان موسیقی کشور دارد.
دبیر بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر گفت: معتقدم برای رشد روزافزون این هنر در سال جدید نیازمند افزایش کیفیت آموزشی، بهره گیری از استادان با تجربه و مجرب ، کشف و حمایت از جوانان خلاق در زمینه شعر ، برگزاری بیشتر جشنواره ها و الگوسازی مناسب برای موسیقی پاپ هستیم.
ریاحی ادامه داد:اقداماتی بایستی توسط مسوولان و متولیان فرهنگی صورت گیرد که بتوان به دور از تقلید و با بکارگیری موسیقی منطقه ای و جذاب برای جوانان، الگوی مناسبی را در جهت موسیقی مردمی ارایه کرد.
مدرس و پیشکسوت موسیقی به سطح کمی و کیفی آموزشگاههای موسیقی کشور اشاره کرد و ادامه داد: در چند سال گذشته شاخص های آموزشی عرصه موسیقی افزایش یافته است اما هنوز به مرز ایده آل نرسیده ایم.
ریاحی گفت: خوشبختانه در بیست و ششمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر شاهد حضور قدرتمند جوانان با استعداد از شهرستان های کشور بودیم که برخی از آنان نیز در این رویداد، مقام کسب کردند.
وی افزود: مسوولان و متولیان فرهنگی باید در سال جدید برای حفظ موسیقی محلی و مقامی اقدامات موثرتری انجام دهند،چرا که درسال گذشته شاهد درگذشت چند پیشکسوت موسیقایی در شهرستان ها بودیم.
دبیر بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر یادآور شد: برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد ازاکنون با استادان ، پیشکسوتان و اهالی رسانه تعاملات سازنده ای صورت گرفته است.
ریاحی گفت: بر همین اساس دبیرخانه دایمی جشنواره بین المللی موسیقی فجر پذیرای ایده های مفید و سازنده علاقمندان به موسیقی کشور در سال جدید است.
فراهنگ **9187** شماره 050 ساعت 08:30 تمام